Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Hobi bahçeleri üzerinden muhalefete yüklendi

Hobi Bahçeleri tanıtım toplantısı

Hobi Bahçeleri tanıtım toplantısı yapıldı. Tanıtım toplantısına Belediye Başkanı Dursun Mirza, Başkan Yardımcıları Mehmet Sert, Ozan Onur, CHP Bandırma İlçe Başkanı Atilla Atakay, Bandırma Ziraat Odası Süleyman Dönmez, Trakya Birlik Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Kocabıyık, Erdek-Bandırma Süt Üreticileri Birliği Başkanı Özgür Bakan, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Tanıtım toplantısına katılan konuklara sucuk ekmek ikramı yapıldı.

-Vatandaşımızı toprakla buluşturduk
Tanıtım toplantısında konuşan Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Hobi Bahçeleri üzerinden muhalefete yüklendi. Mirza, konuşmasında “Bandırma’ya böyle bir projeye gerek yoktu” şeklindeki eleştirilere cevap verdi. Bu tür yatırımların genellikle sanayi kentlerinde yapıldığının altını çizen Mirza “Avrupa ve Türkiye’nin birçok sanayileşmiş kentinde böyle yatırımlar var. Bandırma son 1/100.000’lik planlarda sanayi ve lojistik kenti olarak belirlendi. Bandırma zaten sanayisi ve limanıyla önde gelen bir kent. Bandırma’da çevre köy ve ilçelerde bahçesi toprağı olan arkadaşlarımız var. Ama toprağı olmayan oralara gidemeyen ekip biçme hasreti çeken aynı zamanda stresini toprakla uğraşarak atmak isteyen var. Biz bu projeyi bu vatandaşlarımız için uygulamaya koyduk. Bundan dolayı mutluluk duyuyorum” dedi.

-70 tanesi elde kaldı
Bugüne kadar 292 hobi bahçesinden 222’sinin kiralandığını açıklayan Mirza, geriye kalan 70 hobi bahçesinin ise tanıtım toplantısının ardından kiralanmasının beklendiğini söyledi. Projenin yatırım maliyetinin 4,5 milyon TL olduğunu ve 292 hobi bahçesinden oluştuğunu açıklayan Mirza, yerel yönetim olarak önümüzdeki günlerde en iyi hobi bahçesi yarışması düzenleyeceklerini sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

31 Mart yerel seçimlerinde Balıkesir
Sıradaki Haber 5 SENEDE 50 SENELİK HİZMET