• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %-0,27
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %3,08
Huzurevi Ketum’un çekimleri Erdek’te başladı

Huzurevi Ketum’un çekimleri Erdek’te başladı

Erdek’te çekilecek olan Huzurevi Ketum adlı sinema filminin çekimleri 17 Kasım’da başladı. Başrolde Rüya Yürüten’in bulunduğu projede Meral Konrat, Tayfun Sav, Neslihan Ayşe Öztürk, Şükran Çağman, Seyithan Özdemir, Murat Güleç ve çocuk oyuncular Melinda Özleyen, Demir Balcı, Dila Hatun Karaaslan yer alıyor. Murat Güleç’in kaleme aldığı filmin yönetmen koltuğunda Emre Bozkurt yer alırken, yapımcılığını Emre Bozkurt, Rüya Yürüten, Erhan Fırat üstleniyor.

Yönetmen Bozkurt, tamamı Erdek’te çekilecek olan filmde, doğal güzellikleri, denizi ve havasıyla bir tatil beldesi olan Erdek’in, sonbaharda da kendine has sessiz güzelliğine yer vermek istediklerini belirtti. Filmde, standart Türk korku filmlerinde görmeye alışılan cin, şeytan gibi ögelerin yer almayacağını belirten yönetmen Bozkurt, filmin had safhada psikolojik gerilim ve korkuya dayandığının altını çiziyor.

Filmin konusu ise kısaca şöyle: Erdek’te yerel gazeteci olan Meral’in en büyük hayali roman yazarı olmaktır. Gazetede çalıştığı bir gün Erdek’teki bir huzureviyle ilgili araştırdığı haberler sonrasında şüpheli ölümlere denk gelir ve huzureviyle ilgili detayları öğrenmek üzere işin peşine düşer. Huzurevine yaptığı ziyarette kendisini huzurevinin eski hemşiresi Belçin karşılamaktadır. Üç günlük bu kısa ziyaretin kendisi için yeni bir başlangıç noktası olacağını düşünen Meral, huzurevinin Ketum’un mabedi olduğunu öğrenecektir. Türkiye’de ve uluslararası platformlarda pek çok başarılı işte teknik yönetmenlik ve görsel efekt süpervizörlüğü yapan yönetmen Bozkurt, bu filmin efekt sahnelerinin yapay zekayla destekleneceğini ve çeşitli sahnelerin NFT olarak uluslararası platformda satışa sunularak gelirlerinin sosyal sorumluluk projelerinde kullanılacağını belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?