Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İçim’den kafa karıştıran veda mesajı

Bandırma Devlet Hastanesi doktorlarından

Bandırma Devlet Hastanesi doktorlarından Gamze Güre İçim emekliye ayrıldı. İçim, yayınladığı veda mesajında “Profesyonel yönetim anlayışı kişisel duygulardan bağımsız olarak tüm çalışanların deneyimlerini değerlendirmeyi gerektirir. Bir süre önce bazı sağlık nedenleriyle talep ettiğim emeklilikten hastalarıma ve mesleğime olan duygusal bağım nedeni ile vazgeçmiştim. Ancak belirli bir süredir bunca yıllık emeğimin hiçe sayılması, çalıştığım birimle ilgili talep ve önerilerimin gözardı edilmesi, son üç dört aydır bilinçli ve ısrarlı bir şekilde uygulanan değersizleştirme politikası tarafımca kabul edilebilir bir durum değildir”dedi

-Makama kabul edilmeyen bir hekim oldum

İçim “Bir önceki başhekimim tarafından diyalizdeki üstün gayretlerimden ötürü yılın hekimliğine aday gösterilerek onore edilmiş olan ben hangi sebeple randevu taleplerine cevap verilmeyen ve “makam”a kabul edilmeyen bir hekim haline getirildiğimi anlayabilmiş değilim. Edindiğim birikimle hastalarım için yapacak daha çok işim olduğuna inansam da meslek onurum bu şartlar altında devam etmeme izin vermiyor. Çalıştığım sürenin hiçbir dakikasında sözümü kimselerden sakınmamış, doğrunun peşinde giderken başını bir an öne eğmemiş ve meslek onurundan zerre fedakarlık etmemiş bir hekim olabilmenin huzuru ve gururu ile sizlere veda ediyorum” ifadesini kullandı.

-İki saatlik izin çok görmüş

İçim şunları söyledi “Meslek hayatımın son işgününde üstelik 53 gün izin hakkımı devlete bırakıp gidecekken resmi kurumdaki bir özel işim dolayısıyla talep ettiğim sadece iki saatlik izin ihtiyacımın “başhekim yetkisi” kullanılarak dakikalarının değiştirilmesi bir ömür adadığım bu kurumdaki son hatıram olmamalıydı. Sağlık olsun…Son söz olarak yıllardır birlikte yaşadığımız için her birini artık ailemin bir ferdi saydığım diyaliz hastalarımdan ilgisini, bilgisini, emeğini esirgemeyen; yıllarca kahrımızı çeken tüm doktor arkadaşlarıma tek tek teşekkür ederim.Sağlıkla, sevgiyle, huzurla kalın, hoşçakalın”

YORUMLAR

7 adet yorum var

 1. Malesef aynı şikâyet ve sebeplerden dolayı emekliye ayrılmış biri olarak liyakatın olmadı yerde çalışmak mümkün olmuyor.Size huzurlu bir yaşam diliyorum.

 2. Sayın Gamze Hanım .
  21 senedir migros çalışanı olarak mağazamızın daimi müşterilerinden saygı değer siz ve eşiniz Nazmi beyin ne denli karakter sahibi bir insan oldugunu tüm bandırma seneledir biliyor .
  Meslek hayatınız boyunca siz ve saygı değer Nazmi beyin de birçok arkadaşımdan ne denli başarılı olduğunuzuda defalarca duymuş birisiyim buna istinaden sizin kendinizi anlatmak için bu denli değerli zamanınızı harcamanıza hiç gerek yok şahsi fikrimce .
  Saygılarımla
  Volkan AKAR

 3. Maalesef sayın hocam ülkemizin geldiği acı ve vahim durum budur..!Saygılar,sağlıklar ve mutluluklar dilerim..

 4. Kesinlikle çok haklı kendisi çok değerli fedakar canla başla kendini hastalarına adayan bir hekimdir bizzat kendisiyle çalışmaktan ve tanımaktan onur duyduğum bir insandır sevgi ve saygilar kendisine

 5. Kifayetsiz,dirayet siz, çapsız idareciler insanı mesleğinden soğutur. Bu tip idareciler devletin soğuk yüzü olmayı bir vasıf zannederler,halbuki asılolan devletin babacan yüzü olmaktır vesselam

 6. Memurlukta oluyor böyle şeyler. Bu tip olayların genelde göründüğünden çok farklı nedenleri olabilir.
  Üzüldüm, Nazmi beye selamlar. Hayırlısı olsun, bunda da bir hayır vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Edincik Merası’nın imara açılmasıyla ilgili
Sıradaki Haber Tosun’un hukuk zaferi, Danıştay kararı bozdu