Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İçişleri Bakanı Soylu’nun valilere talimatı

CHP İl Başkanı Sarı “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, “Valilere talimat verdim, CHP İl Başkanlarını şehit cenazelerine almasınlar” şeklindeki açıklamasına, tepki gösterdi.

CHP İl Başkanı Sarı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, “Valilere talimat verdim, CHP İl Başkanlarını şehit cenazelerine almasınlar” şeklindeki açıklamasına, CHP İl Başkanı Serkan Sarı’dan tepki geldi. Sarı “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şehit cenazeleri üzerinden toplumu bölmeye çalışmaktadır. Halkımızı karşı karşıya getirerek, ülkemizi yeni bir kaosun içine sürüklemeye çalışması kabul edilebilir bir durum değildir. İçişleri Bakanlığı’nın görevi Şehit cenazelerini önlemektir, protokol düzeni yapmak değildir. Bu ülkeyi bölmelerine müsaade etmeyeceğiz. Görüyoruz ki gelecek ve koltuk kaygısıyla yapmış olduğu açıklama gerçekten dehşet verici ve üzücüdür. Ülkemizi yönetmeye talip olanların buna benzer açıklamalarla ülkemizi ve milletimizi, vatandaşlarımızı bu şekilde birbirlerine düşürmeye çalışmalarını kabul etmek mümkün değildir “dedi.

– Şehit cenazesine katılmamamız söz konusu değildir
Sarı devamında şunları söyledi “Bizler bundan sonra ülkemizde Mehmetçiklerimizin hiç birisinin şehit olmamasını, gururla ve onurla görevlerini yaparak evlerine, annelerinin, babalarının, eşlerinin, çocuklarının yanlarına dönmelerini arzu ediyoruz. Hiç kimsenin baskısıyla da şehrimize gelecek olan bir şehit cenazesine katılmamamız söz konusu dahi değildir. Biz her zaman için vatanımız ve milletimiz için canlarını vermiş olan Aziz Şehitlerimize son yolculuğunda da hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız.”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Büyüksehir Belediye Başkanı Ahmet
Sıradaki Haber Karakoyun Sahil Yenice’yi Şenlendirdi