Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İddialar ağır. Yandaşa kıyak mı?

AK Parti Edremit İlçe

AK Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu, CHP’li Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ve yönetimini, kanunlara aykırı olarak ihalesiz işler yapmakla suçladı. Edremit Belediyesi’nin 3 farklı işi ihalesiz bir şekilde adrese teslim yaptırdığını öne süren Umutlu, Edremit’in yararına olan işlerde belediye yönetimini destekledikleri gibi, ilçenin aleyhine olan işlerde ise susmayacaklarını söyledi. Umutlu, Edremit Şükrü Tunar Kültür Merkezi ve Sabahattin Ali Evi’nin tadilat işlerinin yanı sıra birçok kilit parke taş temin işinin mevzuata aykırı biçimde ihalesiz, doğrudan temin yöntemiyle gerçekleştirildiğini iddia etti.

-Doğrudan teminle ihalelerin önü kesiliyor

Umutlu, “Bu şehir hepimizin. Rantçılara, yandaşlara, kan emicilere geçit vermeyeceğiz. Edremit halkının bir kuruşu bile birilerinin cebine gidiyorsa burunlarından getireceğiz. Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nin tadilat işi ihale edilmeden, doğrudan temin ile yapıldı. 4734 Sayılı Kanun’un 5’inci Maddesi’ndeki; ‘Hiçbir İş Bölünerek Yapılamaz’ hükmüne aykırı işler Edremit Belediyesi tarafından yapılmaktadır. Kültür merkezimizin sadece koltukları için ihale yapılmıştır. Bu koltuklar uygun fiyat ile Edremit Belediyesi’ne kazandırıldı. Ancak kültür merkezimizin tadilat işleri kanuna aykırı olarak, ihale yapılmadan gerçekleştirildi. Doğrudan temin işleri, yani ihalesiz işler, ancak 90 bin TL+KDV şeklinde yapılır. Fakat kültür merkezimizin tadilat işi 90 bin TL’nin çok üzerinde bir rakam ile yaptırılmıştır. Ayrıca Sabahattin Ali Evi’nin tadilat işi de bu rakamın çok üzerinde bir rakamla ihalesiz bir biçimde yaptırılmıştır. Doğrudan teminler yaparak, ihalelerin önünü kesiyor, kendi taraftarlarına imkan sağlıyorlar” dedi.

-Adalet önünde hesap verecekler

Edremit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ihale edilmesi gereken kilit parke taş işlerinin de ihalesiz, doğrudan temin ile yapıldığını iddia eden Umutlu “Kilit parke taş işleri, belediyelerin Fen İşleri Müdürlükleri tarafından ihale edilmelidir. Fakat Edremit Belediyesi bu işi de her ay düzenli olarak çevresindeki bazı firmalara ihalesiz bir şekilde veriyor. Biz, doğru bildiğimizden şaşmayacağız ve yapılan yanlışların karşısında duvar gibi durmaya devam edeceğiz. Edremit Belediyesi’nin bu vurdumduymaz ve keyfiyetçi tutumunu sizlere tüm şeffaflığıyla açıklamayı sürdüreceğiz. Edremit Belediyesi hiç kimsenin rant kapısı ve babasının malı değildir. Belediyenin parasını, mallarını, mülklerini, babalarından miras kalmış gibi görenler elbet bir gün yüce adalet ve Edremit halkının huzurunda hesap verecekler” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Edremit Belediyesi, Altınoluk Mahallesi’nin simgelerinden
Sıradaki Haber Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi yeniden açıldı