" /> İl Müdürü Edincik Zeytin Kooperatifini ziyaret etti – Marmara Olay

 • DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %0,60
 • ALTIN
  %0,05
 • BIST
  %3,45
İl Müdürü Edincik Zeytin Kooperatifini ziyaret etti

İl Müdürü Edincik Zeytin Kooperatifini ziyaret etti

Balıkesir Tarım Orman İl Müdürü Erkan Alkan, Marmara Birlik Edincik Zeytin Tarım Satış Kooperatifini ziyaret etti. Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Kaan Erözmen ile Bandırma İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Güngörmez’in eşlik ettiği ziyarette İl Müdürü Erkan Alkan, zeytin üretiminin geçtiği aşamalar hakkında kooperatif yöneticilerinden bilgi aldı.

İl Müdürü Alkan, kooperatif yöneticileri ve üreticileri Tarım ve Orman Bakanlığının güncellenen destekleme miktarları ile Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi doğrultusunda başvurusu başlayan Ekonomik Yatırımlar ve Ekonomik Altyapı Yatırımları hibe destekleri hakkında bilgilendirerek yatırım çağrısında bulundu.

Alkan, Türkiye’nin önemli zeytin ve zeytinyağı üretim merkezi olduğumuzun önemini vurgulayarak, zeytin denilince rengiyle, tadıyla, kokusuyla Balıkesir’in önde gelen il olma özelliğini koruduğunu ve bölge halkına istihdam sağlayarak ekonomiye değer kattığını belirtti. Hasadın devam ettiği bölgede zeytinlik alanları da gezerek çiftçiler ile bir araya gelen Alkan, üreticilere kolaylıklar dileyerek ürünlerinin bereketli olması temennisinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?