Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İlçede korsan emlakçı patlaması

Bandırma’da faaliyet gösteren emlakçılar,

Bandırma’da faaliyet gösteren emlakçılar, son yıllarda gelişen sektörlerinde kayıt dışı çalışanların sayısının arttığını ve bunlarla mücadele edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Tuse Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Durak, son dönemlerde emlak sektöründeki gelişmeye bağlı olarak kayıt dışı çalışan emlakçı sayısının da ciddi artışların olduğuna dikkat çekti.

-Denetimler sıklaştırılmalı
Korsan emlakçılar konusunda mücadele edilmesi gerektiğini bildiren Durak, vergi ve oda kaydı olmadan ruhsatsız çalışan emlakçıların itibarsızlaştırılması için vatandaşlardan dikkatli olmalarını istedi. Durak “Kayıt dışı çalışan emlakçılara devletin kurumların da kanuni uygulama yapmaları gerekmektedir. Gayrimenkul sektörünün güvenilir aracı kurumları olan emlakçıların dikkate alınması gerekmektedir. Hiç emek sarf etmeden emlakçılık yapmaya çalışan birçok insan da emlakçılığı bırakıp, ofisi kapatıp cep telefonu ve internet siteleri üzerinden korsan emlakçılığa başladı” dedi.

-Haksız rekabet ediyorlar
Korsan emlakçıların devlete hiç vergi vermeden, hiçbir kurumsal hizmet üretmeden, sadece renkli fotoğraflarla internet sitelerinden müşteri avına çıktıklarına dikkat çeken Durak “Bu yöntemle konut hayali kuran vatandaşlarımızın mağdur olmaları kaçınılmazdır. İlçede kahve köşelerinde ve kafeteryalarda korsan emlakçılık yapan kişi sayısı ciddi boyutlara ulaşmıştır. Bu konuda denetimler sıklaştırılmalıdır” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı,
Sıradaki Haber CHP’Lİ SARI “AKMAN’IN ANNESİNİN İSYANINI DUYDUNUZ MU?”