Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İlçedeki ölüm kavşakları Konseyi’de isyan ettirdi

Bandırma Kent Konseyi Başkanlığı,

Bandırma Kent Konseyi Başkanlığı, ilçe yoğun olarak ölüm,yaralamalı ve maddi hasarlı trafik kazalarının yaşandığı kavşaklarla ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.

Açıklamada “Bandırma’ya Banvit yönünden girişte Torun civarında yer alan geçiş bölgesi tüm Bandırmayı ve Bölgemizden diğer illere geçişi ilgilendiren bir nokta konumundadır. Gün içinde özellikle büyük yük araçlarının geçişi noktasında önemli bir arter durumunda olan bu nokta uyarı ve mühendislik açısından yetersizdir.Bilimsel veriler elimizde olmadığı için günlük bu kavşaktan kaç araç geçtiğini bilemiyoruz. Ancak Bandırma nüfusunun gün içinde kullanıldığı önemli ulaşım noktası olduğunun anlatmaya gerek yok sanırız. Bu kavşakta ne yazık ki ölümlü, maddi hasarlı kazalar sürekli görüyoruz. Trafik kazaları yanı sıra vatandaşlarımız çok ciddi zaman kaybı yaşamakta, bu kavşakta oluşan kuyruklar ayrıca vatandaşlarımızın zaman ve enerji kaybına neden olmaktadır. Nüfusun tamamını etkileyen bu arter nedeniyle “ KAZA GELİYORUM DER!” demekteyiz. Vatandaşlarımızın bu kavşakta göz göre göre öncelikle canlarına zarar gelmesi hepimizi derinden üzmektedir. Aynı durum Ayyıldız Mahallesi çıkışı Erdek-Bandırma karayolu bağlantı kavşağında da yaşanmaktadır. Yaz aylarının başlamasıyla Çanakkale-Bursa-Erdek geçiş güzergahında olan bölgemizde yaşanacak yoğunluğu anlatmamıza gerek yok. Bölgemize ziyarete gelecek misafirlerimiz açısından önem taşımaktadır. Bu noktalar ile ilgi yetkili kurumların harekete geçmesi ne kadar ötelerlerse biz burada aynı sebeplerden dolayı daha çok üzüleceğiz”denildi.

Açıklamanın devamında “Bandırma Kent Konseyi olarak tüm Bandırma halkımızı olumsuz etkileyen bu kavşakla ilgili Bandırma Halkının haklı talebini siz basın mensubu dostlarımız aracılığı ile sorumluluk alanı olan Karayolları ve devletin ilgili birimlerine iletmek istiyoruz. Bu ölüm kavşaklar ile ilgi çalışmaların öncelikli yatırım planına alınarak bu noktayla ilgili çözümün bir an önce hayata geçirilmesini talep ediyoruz. Çünkü kaza geliyorum diyor ve bizler bu çözümsüzlük nedeniyle bir vatandaşımızın daha canını yanmasını istemiyoruz. Bu konun yakından takipçisi olacağımızda ayrıca bildiriyoruz”ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs
Sıradaki Haber AHMET AKIN SUYA YÜZDE 15 İNDİRİM YAPTI