Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ilgın ekibini tanıttı

Bandırma Ticaret Odası Başkan Adayı Gürkan Ilgın, Eken Prestij Otel’de düzenlediği bir toplantıyla turuncu grubun meclis ve meslek komiteleri adaylarını kamuoyuna açıkladı.

Bandırma Ticaret Odası Başkan

Bandırma Ticaret Odası Başkan Adayı Gürkan Ilgın, Eken Prestij Otel’de düzenlediği bir toplantıyla turuncu grubun meclis ve meslek komiteleri adaylarını kamuoyuna açıkladı. 1’inci grupta Recep Ökmen, Volkan Yana,2’inci grupta Gökhan Gündüz, Hüsnü Anbarcı,3’uncu grupta İsmail Akgün, Adnan Tuksal,Halil Yırtımcı, 4’uncu grupta Gürkan Ilgın, Mücahit İnce, Fatih Çömez, 5’inci grupta Özden Sever, Bora Eriş, 6!ıncı grupta Soner Koçoğlu, Bülent Eksen, 7’inci grupta İhsan Turgut, Kürşat Topçu,8’inci grupta İsmail Çoban,Canset Sevim, 9’uncu grupta Gülsemin Yılmaz, Recep Sayar, 10’uncu grupta Murat Gökay, Hakan Akman,11’inci grupta Tümay Özbeyli,Varol Memişler, 12’inci grupta Erol Rüzgar, Aydın Akbal, 13’uncu grupta Erdinç Mardin, Ertan Güngör,14’uncü grupta Hüseyin Kargı, Yaşar Panç, 15’inci grupta Fikret Tuncay, Aytek Atik, 16’ıncı grupta Bülent Kocabıyık, Burak Erşen, 17!inci grupta Hasan Bulgur, Çağrı Aldemir, Eray Ünal, 18’ınci grupta Gökhan Yankol, Yavuz Ayaz turuncu grubun adayları olarak açıklandı.

-Atatürkçüyüm
Meclis ve meslek komiteleri aday tanıtım töreninde konuşan Turuncu Grup Başkan Adayı Gürkan Ilgın “Ben Atatürkçü, Cumhuriyetçi bir kimliğim. Şu an bildiğim siyasi partilerin neredeyse tamamı da bu çizgide olduğunu belirtiyor. Yaptığım her işi adaletli bir şekilde yapmaya çalışırım. Temsil ettiğim meslek odası adına, üyelerimizin çıkarları için eğilmeyi de bilirim, otorite karşısında dik durmasını da bilirim. Bugüne kadar bu anlayış ile hareket ettim” dedi.

-Komik oluyorlar
Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kılkışlı’nın “yapılmayanları yaptık” şeklindeki açıklamalarına değinen Ilgın “Yapılmayanların yapıldığını söylüyor. Basit bilgi güncellemelerinden, üyeye atılan e-posta veya mesajlardan bahsediyor. 1990’lı yılların sonunda cep telefonları ülkeye giriş yaptı. 2000’li yıllarda toplumun ekonomik gücü yüksek olanların cebine girdi. 2010’lu yıllara geldiğinde artık neredeyse herkesin bir e-postası, herkesin bir akıllı cep telefonu oldu. Ya kusura bakmayın da, artık bir zahmet bilgi güncellemesi yapın. Bunu da hizmet diye anlatmayın, komik oluyor” ifadesini kullandı.

-Rutin işler hizmet gibi sunuluyor iddiası
Kılkışlı’ya kurduğu web sayfası üzerinde yüklenen Ilgın “Bakıyorum web sitesi oluşturmuşlar. Biraz bizleri örnek almaya başlamışlar, sevindirici. Sosyal medyayı da kullanmaya başladılar. Çağa ayak uydurmaya başlattık karşı ekibi. Çok faydalı olduğumuz aşikâr. Ama web sitesi içeriğine bakıyorum, üzülüyorum. Web sayfasında yapılan yardımlar, burslar, dağıtılan paketler reklam konusu yapılmış. Kimse incelemiyor mu bu sitenin içeriğini? Bunlar adaylık sitesinin içeriği olamaz. Bu yardımlar bizlerin ödedikleri aidatlar ile rutin yapılan işler. Sağ cebin verdiğini, sol cep bilmez. Biz böyle bir ecdadın torunları olarak yetiştik. Allah aşkına silin o içeriği, yakışmıyor. Rutin yapılan işler hizmet olarak sunuluyor. Bunlar zaten yapılması gerekenler. Çağ gelişiyor, çağa ayak uyduracağız. Hizmet başka bir şey” şeklinde konuştu.

-5 senelik faaliyetleri görünce heyecanlanmadık
Ilgın devamında şunları söyledi “Bir ses jingle’ı hazırlanmış. İlk günkü heyecan denmiş. Tahmin ediyorum arkadaşlar seçim günlerinde heyecanlanıyorlar. Biz 5 senelik faaliyeti görünce heyecanlanmadık. Seçim onlara heyecan veriyor diye tahmin ediyorum. Aslında asıl konu edilecek konu rakamlar yalan söylemez ifadesidir. Doğru söylemişler. Eldeki para yüzde 235 arttı demişler. Buradaki başarıyı anlayamadım. Özveri, disiplin ile olmuş, öyle demişler. Herkese de yollamışlar. 5 senenin sonunda 100 TL paranızı bankaya faize yatırsanız 228.60TL olarak alıyorsunuz. 5 senede Ticaret Odası’nın topladığı gelirler ile zaten yapılan etkinlikler fazlasıyla yapılabilir. Ortada bir başarı yok. Üyenin Bandırma Ticaret Odası’nın kasasında kaç parası var umurunda değil. Biz Ticaret Odasının ortağı değiliz ki kâr payı filan dağıtmıyoruz”

-Bina etkin olarak kullanılmıyor
Ticaret Odası hizmet binasının etkin bir şekilde kullanılamadığını öne süren Ilgın “Bina etkin kullanılmıyor. Bir sürü hesap hatası var. Örneğin bir eğitim kurumuna bir kat kiralanmış, eğitim kurumunun etrafında restoran açılamayacağı için yıllarca hizmet aldığımız çatı arasındaki restoran kullanılamıyor. Kira geliri gelmiyor. Genç girişimci katı ortadan kalktı. Genellikle binanın boşaldığı gözleniyor. Giriş katta bulunan dükkanlar dışında cazibesi olmadığı ortadadır” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesirspor geçen sezon Fenerbahçe U19
Sıradaki Haber Balkes İmzaları Patlattı