Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ilgın’dan centilmenlik çağrısı

Bandırma Ticaret Odası Turuncu Grup Başkan adayı Gürkan Ilgın’dan 9 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan seçimler öncesinde centilmenlik çağrısında bulundu.

Bandırma Ticaret Odası Turuncu

Bandırma Ticaret Odası Turuncu Grup Başkan adayı Gürkan Ilgın, sabah kahvaltısında basın mensuplarıyla Grand Asya Otel’de bir araya geldi. 9 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan genel kurul öncesinde adaylardan mücadelelerini centilmenlik kuralları içerisinde götürmeleri çağrısında bulunan Ilgın, “Seçim günü yaklaştıkça gerilim ve gerginlikler artmaktadır. Burası bir sivil toplum örgütüdür. Seçimlere bir sivil toplum örgütüne yakışan birlik ve beraberlik içerisinde gidilmelidir” dedi.

Sözler tutulmadı iddiası
Meslek gruplarının bölünmeyeceği konusunda ekim ayında yapılan bir açıklamayla oda üyelerine söz verildiğini anımsatan Ilgın, “Ancak ağustos ayında TOBB’un yaptığı yönetmelik değişikliğinden faydalanılarak  seçimlere 1.5 ay kala üyelere bilgi verilmeden gruplar bölündü. Bu hoş olmadı. Buna rağmen tüm gruplarda seçimleri kazanacağız” ifadesini kullandı. Mehmet Kılkışlı’ya adaylığını açıklama çağrısında bulunan Ilgın “Ben çıktım adaylığımı açıkladım. Hiç kimse birileri istediği için adayım demesin. Çıksın oda aday olduğunu açıklasın. Vaat konusunda istikrarlıyız. Boş vaatler vermiyoruz.4 yıl önce verilen vaatler yapıldı mı yapılmadı mı? En çok şikayet aldığımız konulardan 2 bin 300 arasında seçmen var. Bandırma Ticaret Odası arasında üyeleri arasında ilişki sıfır. 4 sene en çok vaat edilen konulardan biri üyeye yakın bir ticaret odası sözü verilmişti. Seçildiğimiz zaman Bandırma Ticaret Odası üyesi Odanın sahibi olduğunu öğrenecek. Seçim bittikten sonrada çarşıda bulunacağız. Birebir ilişki içinde bulunacağız” şeklinde konuştu.

 

-Üniversite ve Oda birlikteliğine ihtiyaç var
Ülke genelinde olduğu gibi Bandırma’da da ara elemanlar konusunda işletmelerde sıkıntı yaşandığını dile getiren ılgın “Bunun için Üniversite ve Oda arasında ciddi bir iş birliğine ihtiyaç vardır. Bu konuda üniversitenin akademisyen ekibinden ciddi anlamda destek alınması gerekiyor. Bunun yapılmaması halinde 10 yıl sonra mevcut mesleklerden yüzde 65’i yok olacak. Yeni meslek grupları ortaya çıkacak. Bunun için hazırlıklı olmalıyız” şeklinde konuştu. Bandırma Ticaret Odası yönetiminin genç girişimci ofisini kapatmasını eleştiren Ilgın “Osman Kocaman döneminde TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu tarafından açılan genç girişimci ofisinde yeni girişimci arkadaşlarımıza imkanlar tanılıyordu. Burası SGK verilirken genç girişimci katı kapatıldı. Ülkenin genç girişimcilere ihtiyacı var. Tasarruf ettik derken ticareti sekteye uğrattık. Seçilmemiz halinde genç girişimci katını hayata geçireceğiz”diye konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs
Sıradaki Haber AHMET AKIN SUYA YÜZDE 15 İNDİRİM YAPTI