Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İmamoğlu ve Yavaş Balıkesir’e Geliyor

Ekrem İmamoğlu ve Mansur

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş Balıkesir’e Geliyor

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, “Yeni Bir Balıkesir Vizyonu” oluşturmak amacıyla 30-31 Mayıs tarihlerinde şehrin bütün bileşenlerinin katılacağı “Balıkesir Dönüşüm Kongresi” düzenleyecek. Kongreye, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katılacak.

Kongre, Balıkesir’in temel kentsel sorunlarının masaya yatırılacağı ve kolektif bir akıl ile ortak çözümlerin üretileceği bir platform olacak. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, şehrin geleceğini belirlemek için yerel aktörlerle bir “kent laboratuvarı” oluşturmayı planlıyor. Kongreye meslek odaları, sendikalar, üniversiteler, STK’lar, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri ve diğer kamu kurumlarının temsilcileri de katılacak.

Kongrede 10 oturum ve 10 çalışma grubu düzenlenecek ve Balıkesir’in geleceği için bir yol haritası belirlenecek. İkinci günün son oturumunda, İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş, “Planlı Kent Örnekleri” başlığı altında konuşmalarını yapacaklar. Kongrenin sonunda ise Başkan Ahmet Akın, kongrenin sonuçlarını sunacak.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başkan Ahmet Akın’ın yönetimindeki Balıkesir
Sıradaki Haber Ahmet Akın 750 firmaya 430 Milyon ödeme yaptı