Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İnce, Balıkesirlilerden enişte oyu istedi

Balıkesir Kuva-yi Milliye Meydanı’nda halka hitap eden Cumhurbaşkanı adayı İnce, “Balıkesir, sizden bir şey istiyorum. Yüzde 50’nin üzerinde istiyorum. İki, ayrıca yüzde 10 enişte oyu istiyorum”dedi.

Balıkesir Kuva-yi Milliye Meydanı'nda

Balıkesir Kuva-yi Milliye Meydanı’nda halka hitap eden CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, eğitim vaatlerini açıkladı. Eşi Balıkesirli olan İnce, Balıkesirli vatandaşlardan önce yüzde 50 oy istedi ardından da üzerine yüzde 10 ‘Enişte oyu’ talebinde bulundu.
Kuva-yi Milliye Meydanı’nda kendisini destekleyen vatandaşlara hitap eden CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, konuşmasına ‘Hayallerimin Kenti Balıkesir’ diyerek başladı. İnce, dün Balıkesir’de miting yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirerek, “Benim hemşehrim dün Balıkesir’deydi. 14 bin kişilik stattaydı. Meydanda yapamadı mitingi. Geçenlerde Samsun’a gittim, gençler bana bisiklet getirdiler, bindim. ‘Sen bisiklete binmeye devam et’ demiş bana. Ona gençliğimin şehri Balıkesir’den sesleniyorum. ‘Ben bisiklete binmeye devam edeyim. Sende ecdat yadigarı ata bin de göreyim” dedi.

-Enişte oyu istedi
CHP’li İnce, sözlerini şöyle tamamladı: “Tarımda çiftçiye mazotu 3 liradan vereceğiz. Domates mi ekiyorsun, domates olarak satarsan ucuza satarsın. Tarıma dayalı sanayiyi kurarsan daha çok kazanırsın. Zeytin satıyoruz ama İtalya bizden alıp işliyor zeytinyağı olarak satıyor. Markalaşalım zeytinyağı olarak satalım diyoruz. Yerli ırkları, yerli tohumları geliştirelim. Öğrencilere dil öğretelim, markamız olsun bizim. Marka da olmazsan arkada olursun. Bu marka için özgür gençler lazım. Cumhurbaşkanını eleştirebilecek genç, eleştirince sabahın beşinde polisler kapıya gelmeyecek. Wikipedia’yı açacağız, passoligi kaldıracağız. Türkiye’de yapacağımız işin özeti şu; 3B. Barışacağız, Büyüyeceğiz, Bölüşeceğiz. Emekli maaşına bakın, birisi 840 lira alıyor, diğeri 6 bin 500 lira alıyor. Bunu 9 katın altına 2 kata indireceğiz. Emeklilere Ramazan’da Kurban’da biner lira olmaz, doğru değil. Kanun çıkaracağız, o günkü asgari ücret kaç paraysa o parayı vereceğiz. 3B’yi 3Y ile yapacağız. Yönümüz belli olacak. Yönümüz Avrupa Birliği. Yönetimiz demokrasi. Güçlü bir lider ve liyakatlı bir ekip olacak. Bunu hep birlikte başaracağız. Bunu Çanakkale ruhu ile başaracağız. Bu millet bulgur pilavı ile üzüm hoşafı ile nasıl başardıysa öyle başaracağız. Bir medya kuruluşunun el değiştirme işinde 1 milyar dolar kredi verdi. Benim Cumhurbaşkanlığımda Ziraat Bankası verdiği kredinin yüzde 80’inini çiftçiye verecek. O 1 milyar doları fabrikalara verseydi, bin fabrikaya 4,5 milyon lira verecekti. Bin fabrika ayağa kalkardı. KOBİ’lere 10 bin KOBİ’ye verseydi, 450’şer bin lira para verirdi. Çiftçiye verseydi, 100 bin çiftçiye 4 bin 500 lira vermiş olacaktı. Onlar bir kişiye verdi. Bunlar kötü insan. Balıkesir, sizden bir şey istiyorum. Yüzde 50’nin üzerinde istiyorum. İki, ayrıca yüzde 10 enişte oyu istiyorum. O zaman bir şey daha yapın. Devletin uçağı, arabası onda. Biz sizden topladıklarımızla yapıyoruz. Enişteye kampanya ile destek olun, olur mu? 25 bin kişi para yatırdı. 15 bini Balıkesir’den mi bunların? Bankada kuyruk olsun, miktar önemli değil. Tamam mı Balıkesir? 24 Haziran’a kadar hastalanmak, uyumak yok”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, EURO2024 heyecanını
Sıradaki Haber Balıkesir’de, LED’lerde EURO2024 heyecanı yaşanıyor