Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“İnternetteki yorumlara bakarak kendinize tanı koymayın”  

“İnternetteki yorumlara bakarak kendinize tanı koymayın”  

Gönen Devlet Hastanesi Başhekimi Ersin Atıcı, bireyin kendinde olduğunu düşündüğü hastalık veya hastalıklar hakkında internet ortamında bilgi ve belgeleri araştırıp, sonrasında tanı koyma ardından da tedavi etme çabası gittikçe yaygınlaşan bir davranış haline geldiğini söyledi.

-Gittikçe yaygınlaşıyor

Sağlık ve hastalık kavramlarının dijital ortamda en fazla konuşulan, tartışılan konuların başında geldiğini dile getiren Atıcı “Hastalıklarla ilgili paylaşım, yorum, farklı tedavi seçenek, bu tedavi seçeneklerinin sonuçları internet ortamında kolayca ulaşılır oldu. Kendisinde olduğunu düşündüğü bir hastalık ilgili profesyonel yardım almayan ya da almayı tercih etmeyen kişiler internet ortamındaki bilimsel olmayan sadece kişisel deneyimlere dayanan yorumlar üzerinden kendilerinde farklı sağlık sorunları olduğuna inanıyorlar” dedi.

-Doktora başvurun

Her hangi sağlık problemi bulunan kişilerin tedavilerini internet ortamında değil, sağlık kuruluşlarına başvurarak aramaları çağrısında bulunan Atıcı “Hastalık halinde profesyonel bir sağlık çalışanına danışılmalı, tedavi konusunda profesyonel kişilerden görüş alınmalıdır. Gereği halinde internet ortamında hastalıkla ilgili ulaşılan farklı bilgi ya da tedavi yöntemleri doktorlara danışılarak uygulanmalıdır” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BBB’den müjde!
Sıradaki Haber BBB’den müjde!