Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“İşçilerimizin yanındayız”

Eti Maden Genel Müdürü

Eti Maden Genel Müdürü Serkan Keleşer, Petrol İş Sendikası Bandırma Şube Başkanı İlyas Satırlı’yı sendika binasında ziyaret etti. Yaklaşık 45 dakika süren ziyarette Genel Müdür Yardımcısı Özgür Saç ve Eti Maden Bandırma İşletme Müdürü Münir Yahşi hazır bulundu. Sendika Başkanı İlyas Satırlı’da, devam eden toplu iş görüşmelerinde taleplerini dile getirdi. Satırlı “Brüt 105,76 TL olan işe ilk giriş ücretinin 135 TL’ye, ortalama 9,50 TL olan vardiya ücretlerinin 30 TL’ye, 3 TL olan risk priminin 10 TL’ye çıkartılmasını istiyoruz” dedi.

Bu yıl ilk defa işçiler için yevmiyenin yüzde 25 oranında iş güçlüğü primi talep ettiklerini açıklayan Satırlı, “1,82 TL olarak verilen süt bedelleri yerine her 8 saatte yarım litre süt verilmesini,200 TL olan iş elbisesi ücretlerinin 600 TL’ye çıkartılmasını ayrıca kurumda üretilen Boron deterjanından işçilere yıllık 30 kg deterjan verilmesini talep ediyoruz” ifadesini kullandı.

Ziyaret basın mensuplarının “Toplu sözleşme görüşmelerinin devam ettiği şu günlerde ziyaretiniz ayrı bir önem taşıyor. Bunu işçilere destek olarak mı algılamalıyız” şeklindeki sorusunu Keleşer “İşçilerimizin yanındayız. Benim iş hayatım Türk-İş’e bağlı Tes-İş 5 nolu şubede başladı. Biz oralardan geliyoruz. İşçilerimizi her zaman yanındayız” diye yanıtladı.

YORUMLAR

Bir adet yorum var

  1. Sendikal mücadeleyi sadece para olarak görenler bir bakmış ki çalıştıkları kurum özelleştirilmiş ve ellerinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz,
Sıradaki Haber Palaz’dan BASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk’e Hayırlı Olsun Ziyareti