Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“İsimleri açıklayamam”

Bu haberin fotoğrafı yok

Yerel seçimler sonrasında Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’dan Güney Marmara Bölge Koordinatörlüğünü talep ettiğine yönelik iddialar üzerine Alp Bostancı bir açıklama yaptı. Bostancı, bu tür iddiaların yaklaşan ilçe başkanlığı seçimleri öncesinde ortamı bulandırmaya yönelik olduğunu öne sürdü.  Bostancı,“Basit insanların oyununa gelmek istemiyorum. Çünkü onlar bu iddiaları ortaya atarak AK Parti’yi karıştırmak istiyorlar. Bu iddiaları ortaya atanların kim olduğunu da çok iyi biliyorum. AK Parti’ye gönül ve emek vermiş bir kişi olarak saygımdan dolayı isimlerini açıklamıyorum” dedi.

-AK Parti’de seçim takvimi belli değil   

Bostancı, iddia edildiği gibi Büyükşehir Belediyesi’nden hiçbir zaman genel koordinatörlük gibi bir talebinin olmadığını söyledi. AK Parti’de seçim takviminin belli olmamasına rağmen Bostancı’nın iddiaların yaklaşan ilçe başkanlığı seçimleri öncesinde ortamı bulandırmaya yönelik olduğunu ifade etmesi ise kafaları karıştırdı.

İddia neydi?

İddiaya göre, 31 Mart yerel seçimleri sonrasında Bandırma’ya teşekkür ziyaretinde bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ilçe merkezinde bulunan bir otelde partililerle bir araya geldi. Bu buluşmada AK Parti Bandırma Belediye Başkan Adayı Alp Bostancı, seçim sürecinde zaman ve ekonomik kayıplarının olduğu gerekçe göstererek kendisinden Büyükşehir Belediyesi Güney Marmara Koordinatörlüğünü talep etti.  Yılmaz, Bostancı’nın bu talebine karşısında böyle bir uygulamalarının olmadığını gerekçe göstererek kabul etmedi. Yılmaz, Bandırma ziyaretinden kısa bir süre sonrada AK Parti Manyas Belediye Başkan Adayı İbrahim Koman’ı Güney Marmara Koordinatörlüğüne atadı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Edincik Merası’nın imara açılmasıyla ilgili
Sıradaki Haber Tosun’un hukuk zaferi, Danıştay kararı bozdu