• DOLAR
  %-0,16
 • EURO
  %-0,13
 • ALTIN
  %0,20
 • BIST
  %0,17
“İstismar suçu cezasız kalmamalı”

“İstismar suçu cezasız kalmamalı”

MHP Bandırma İlçe Başkanı Bekir Bozkurt, Sahil Yenice Mahallesindeki bir din görevlisinin küçük yaştaki çocuklara cinsel istismarda bulunduğuna yönelik iddialarla ilgili açıklama yaptı. Mahalle sakinlerinin Cimer üzerinden yaptıkları şikayet üzerine Balıkesir İl Müftülüğü tarafından başlatılan idari soruşturma sonrasında suçluların cezasız bırakılmaması gerektiğinin altını çizen Bozkurt, “Din görevlisinin soruşturma kapsamında açığa alınması gerekirken başka bir yerleşim yerinde görevlendirilmesini de kabul edebilmemiz mümkün değildir” dedi.

İddiaların kamu vicdanını rahatlatacak ve kafalarda her hangi bir soru işaretine yer verilmeyecek şekilde  soruşturulması gerektiğinin altını çizen Bozkurt “Olayın kamuoyuna yansımasının ardından tüm Diyanet camiasını hedef alan açıklamalar ve paylaşımları okuyorum. Bir din görevlisinin yapmış olduğu yanlışı, Diyanet camiasının üzerine de yüklemenin de doğru olduğunu düşünmüyorum.  Suçta şahsilik ilkesi vardır. Suç suçu yapanı bağlar. Onun için herkes yaptığı değerlendirmelerinde buna da  dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum” ifadesini kullandı.

Hatırlanacağı üzere; Bandırma’nın Sahil Yenice Mahallesi’nde yaşayan aileler Cimer’e yaptıkları şikayetlerde bir din görevlisi tarafından çocuklarının taciz edildiklerini öne sürmüşlerdi. Yapılan şikayetin ardından Balıkesir İl Müftülüğü tarafından idari soruşturma başlatılmış, soruşturma kapsamında din görevlisi Sındırgı’ya görevlendirilmişti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?