Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İYİ Parti’de istifa şoku

İYİ Parti Bandırma Belediye

İYİ Parti Bandırma Belediye Meclis Üyesi Ersan Kırbaş yaptığı yazılı basın açıklamasında, partisinden istifa ettiğini söyledi. Bandırma Belediye Meclis’ndeki görevine bundan sonra bağımsız olarak devam edeceğini dile getiren Kırbaş, “İlk günden itibaren Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in önderliğinde büyük bir özveri ile yapmış olduğum çalışmalara ilçe teşkilatının amacından şaşmış yönetimi ile devam edemeyeceğimi, bundan sonraki süreçte Bandırmamıza hizmet etmem, kendilerini Büyükşehir Belediye Meclisinde temsil etmem için oy veren vatandaşlarımızın haklarını bağımsız olarak savunmaya devam edeceğim” dedi.

-Meclis üyelerinin randevu talebini kabul etmemiş

Son dönemlerde parti içinde planlı olarak şahsına yönelik itibarsızlaştırma ve ötekileştirme çalışmalarının yapıldığını dile getiren Kırbaş “Bu itibarsızlaştırma ve ötekileştirme çalışmaları İyi Parti Eski Milletvekili İsmail Ok’un istifasının ardından yapmış olduğum açıklamanın ardından, iyiden iyiye artmıştır. Her fırsatta parti içi demokrasiyi içine sindirmiş bir yönetim olmakla övünen ilçe teşkilatlımız, aynı fikir ve düşünceleri kabul etmememiz nedeniyle 8 Mart tarihinde gerçekleştirilen ilçe kongresinin ardından oluşturulan yönetim kurulu tarafından bizleri tamamen yok saymaya başladı. Kongre sonrasında yeni yönetime hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak amacı ile istemiş olduğumuz randevuya çeşitli bahaneler ile geri dönüş bile yapılmadı” ifadesini kullandı.

-Sessizliğimi uzun süre korudum

Kırbaş, ülkenin içinde bulunduğu pandemi sürecinde  ilçe teşkilatının halkın ihtiyaçları için bir şeyler yapmamış olmasına rağmen çok yoğun ve hassas bir ortamda partimi yıpratmamak ve yaşanan sorunların diyalog ile çözülebileceği inancı ile il yönetimi ile sürekli irtibat halinde kalarak süreci izlemeye devam ettiğini söyledi.

-Temsil görevini yerine getirmedi

İlçe başkanının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenleri ve Millet ittifakı ortağı Cumhuriyet Halk Partisi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında organize ettiği çelenk koyma törenlerine katılmayarak partiyi temsil etme görevini yerine getirmediğini öne süren Kırbaş “ Bunun sonucu olarak kendisi yerel basında çıkan haberlere açıklama yapmak yerine sosyal medyada yalan yanlış iftiralar ile konuyu kapatmaya çalışmıştır. Kendisinden bu iftiralara bir açıklık getirmesi, kastettiği kişinin kim olduğunu ispatlaması istenmiş ve tarafımızca bu amaçla bir basın açıklaması yapılmıştır. Yapmış olduğumuz basın açıklaması sonrasında kendisi açıklama yapmak yerine sessizliğe bürünmüştür”dedi.

-Amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmekmiş

Yaşanan bu gelişmelerin ardından basın açıklaması yapan meclis üyelerinin ilçe başkanlığında il başkanı Nedim Tuna’nın da katıldığı bir toplantıya davet edildiğini açıklayan Kırbaş “ Bu toplantıya katılım sağlarken düşüncem yaşanan sıkıntıları karşılıklı olarak konuşmak ve aradaki anlaşmazlıkları giderip partimize ve Bandırmamıza birlik ve beraberlik içinde hizmet etmeye devam etmekti. Toplantı sırasında yaşananlara bakılırsa toplantının amacı sorunları gidermek değil hem Bandırma’da hem de Balıkesir merkezde bulunan ve gündem yaratan haberlerin üstünü kapatmakmış. 19 Mayıs törenlerine katılmamdan dolayı ilçe yönetimi tarafından idari yaptırım uygulaması isteği, sonuna kadar haklı olduğumuz ve yapılan seviyesiz açıklamalara cevap istediğimiz, açıklamamıza cevap vermek yerine bu açıklama ile ilgili özür dilemeye zorlanmamız aksi taktirde birlikte devam edemeyeceğimizin söylenmesi kabul edilebilir bir davranış değildir. Üstüne üstlük İsmail Ok tarafından yönlendirilen meclis üyesi olmakla suçlanmam kişilerin amacının ne olduğunu açıkça ortaya koymuştur” şeklinde konuştu.

-Partide kimlerin İsmail Ok’çu olduğunu herkes biliyor

İsmail Ok’u bu güne kadar sadece seçim çalışmalarında gördüğünün altını çizen Kırbaş “İyi Parti Eski Milletvekili İsmail Ok tarafından yönlendirilmekle suçlanmam, kendi üzerlerindeki lekeyi temizlemek, kendilerini aklamaya çalışmaktan başka bir şey değildir. Bu partide İsmail Ok ile iletişimi olanlar bellidir. Eski milletvekilimizin istifasına kadar aralarındaki ilişkiyi her ortamda dile getiren, kendisinden aldığı gücü etrafında aynı düşünceye sahip olmayanlara karşı her fırsatta kullanmaya çalışan kişiler bugün başkalarını suçlayarak İsmail Ok ile olan ilişkilerini gizlemeye çalışmaktadır. Bugün anlıyorum ki, Partimizin kuruluşundan itibaren her kademede vermiş olduğum emekler, yapmış olduğum çalışmalar, partimizi yüz üstü bırakarak ayrılan İyi Parti Eski Milletvekili İsmail Ok’a göstermiş olduğum tepkiler nedeniyle planlı olarak yok sayılmış. Kendisinin yapmış olduğu ihanete ve açıklamalara göstermiş olduğum tepki bu şekilde cezalandırılmak istenmiştir. Bu süreçte partimizin hiçbir kademesinden destek görememem de bu sürecin bir kanıtı olmuştur” dedi.

-Bağımsız devam edeceğim

Kırbaş devamında şunları söyledi “ Yaşanan olayların sonunda ilçe yönetiminin tavırları ve baskıları sonucu artık birlikte çalışma ortamının kalmadığını göstermektedir. Gelinen bu noktada şahsım adına istifa etmekten başka bir seçenek bırakılmamıştır. İlk günden itibaren Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in önderliğinde büyük bir özveri ile yapmış olduğum çalışmalara ilçe teşkilatının amacından şaşmış yönetimi ile devam edemeyeceğimi, bundan sonraki süreçte Bandırmamıza hizmet etmem, kendilerini Büyükşehir Belediye Meclisinde temsil etmem için oy veren vatandaşlarımızın haklarını bağımsız olarak  savunmaya devam edeceğim”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Edremit Belediyesi, Altınoluk Mahallesi’nin simgelerinden
Sıradaki Haber Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi yeniden açıldı