Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kadın futbol takımından CHP’ye ziyaret

TFF Kadınlar 3.Liginde mücadele

TFF Kadınlar 3.Liginde mücadele edecek olan Bandırmagücü Kadın Futbol Takımı Başkanı Cem Gülten, Kadın Futboldan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hilal Adalıoğlu, Genel Koordinatör Cem Koçman, Kadın Futbol Takımı Antrenörü Özkan Turan ve Kadın Futbol Takımı Kaptanı Ayşe Aplan, CHP Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Atak’ı ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Bandırmagücü Kadın Futbol Takımı Başkanı Cem Gülten, kadın futbolunun karşılaştığı en büyük zorluklardan biri tanınma ve destek eksikliği olduğunu söyledi. Birçok ülkede kadın futbolunun, erkek futboluna göre daha önemsiz bir spor olarak görüldüğünü dile getiren Gülten, bu durumunda kadın futbol takımlarının aldığı finansman ve medyada yer alma eksikliğini beraberinde getirdiğine dikkat çekti.

Kadın futbolunun karşı karşıya olduğu bir diğer sorunun da ayrımcılık olduğunu vurgulayan Gülten,“ Bazı ülkelerde kadın futbolu, kadınların oynaması için kabul edilebilir bile görülmemektedir. Bu da kadın futbolculara karşı hem saha içinde hem de saha dışında ayrımcılığa ve önyargıya yol açmaktadır. Bu zorluklara rağmen kadın futbolu son yıllarda dünyada ve ülkemizde büyük mesafe kat etmiştir. Son yıllarda ülkemizde kadın futbol takımları daha fazla tanınmaya ve destek görmeye başladı. Bu, daha iyi tesis ve ekipmanın yanı sıra kadın futbolcular için daha iyi şartların oluşmasının önünü açtı”dedi.

Bandırmagücü Kadın Futbol Takımı Başkanı Cem Gülten, ziyarette CHP İlçe Başkanı Mehmet Atak’ın isminin yazılı olduğu 10 numaralı formayı hediye etti.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DEVA Partisi Bandırma İlçe Başkanı
Sıradaki Haber Bu Seçimi Kazanacağız