Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kale önüne otobüs çeken takımlara karşı başarılı olamıyoruz

Bandırmaspor, maç boyunca dar

Bandırmaspor, maç boyunca dar alanda ve gömülü savunma sistemiyle oynayan Giresunspor defansını aşamadı. Giresunspor’a karşı takım olarak oyunu açmak adına kanat oyuncularımız kendilerinden bekleneni maalesef veremedi. Konuk ekibin defansını alan genişletmeye mecbur bırakmadılar. 90 dakika boyunca takım olarak uzaktan şutlarla konuk takımın kalesini dövemedik.

Müsabakada takım olarak dikine ve uzun pozisyon aramak yerine dar alanda oynamayı tercih ettik. Yana, sağa, sola paslaşmalarla topa sahip olduk. Ancak özellikle müsabakanın son 20 dakikasında hurra hücum tarzıyla oynadık. Bundan da sonuç alamadık ve galibiyet parolasıyla çıktığımız bu müsabakadan 1-0 mağlup ayrıldık.

Bandırmaspor, dar alanda kısa paslaşmalardan, düşük tempo ile oynamaktan biran önce vazgeçerek, oyunu geniş alanda kurgulamalıdır. Takım olarak top rakipteyken olabildiğine baskı ve presle topu hızlı bir biçimde kapabilmeyi, hem de top bize geçince de  topu efektif kullanıp rakip kaleye gidebilmeyi artık öğrenmemiz gerekiyor. Yoksa bu maçta olduğu gibi kale önüne otobüs çeken takımlara karşı başarılı olabilmemiz mümkün değildir.

Erkan Sözeri ve ekibi takım içerisinde yeni Pote,Del Walle ve Landel’leri bulmak zorundadır. Her üç oyuncuda uzun süreden beri ülkemizde bulunmasından dolayı özellikleri rakip takımlar tarafından yakinen biliniyor. Bu maçta olduğu gibi rakip takımların orta saha ve savunma oyuncularının adam adama markajı Pote,Del Walle ve Landel’in oyundan düşmesine dolayısıyla Bandırmaspor’un gol yollarında etkisiz kalmasına neden oluyor. Biran önce kendimize gelip toparlanmamız gerekiyor. Böyle giderse bırakın açık ara ligde kalmayı, bu ligin istasyon takımı oluruz.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayvalık’ın en büyük sıkıntıların biri
Sıradaki Haber Başkan Akın, Ayvalık’ın su sorununu tarihe gömecek ilk adımı