Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Kalifiye eleman bulmakta zorlanıyoruz”

Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu

Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Başkanı Ali Rıza Ercan, kalifiye eleman bulmakta zorlandıklarını belirtti. Ercan, ziyaret için geldiği Bandırma’da, Bandırma Mobilyacılar Odası Başkanı Sami İzci ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Eskisi gibi mobilya sektöründe çalışacak çırak bulamadıklarının altını çizen Ercan “Bu durum esnafımızı zor duruma düşürüyor. Eleman yetişmeyince sektörde imalatçı sayısı azalıyor. Bu durum eğitim sistemindeki sıkıntılardan meydana geliyor. Liseyi bitiren bir genç, sanayi sitesine gelip de çalışmıyor. Bu sorun meslek liselerinin arttırılması ile çözülür”dedi.

Esnafın birçok sıkıntısının olduğunu belirten Ercan, şöyle konuştu: “Esnafın girdi maliyetleri çok yüksek. Esnafa verilen krediler yetersiz kalıyor. Türkiye’de mobilya sektörüne gereken önem verilirse büyük ihracat rakamlarına ulaşabiliriz. Türkiye’de mobilya sektörü, ihracat şansı yüksek olan bir sektördür. Ama maalesef mobilyacılara gereken ilgi alaka gösterilmiyor. Bize destek olunursa inanın Türk mobilya sektörünü dünyaya hatırı sayılır bir konuma getirebiliriz. “

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biga’da akşamüstü saatlerinde meydana gelen
Sıradaki Haber Biga beşik gibi sallanıyor