• DOLAR
  %0,32
 • EURO
  %0,31
 • ALTIN
  %0,66
 • BIST
  %0,26
Karabacakoğlu’ndan ölüme davetiye çıkartan yol tepkisi

Karabacakoğlu’ndan ölüme davetiye çıkartan yol tepkisi

CHP Bandırma Belediye Meclis Üyesi Fatma Sibel Salı Karabacakoğlu,, Erdek-Bandırma Karayolunun 10. kilometresinde yer alan Tatlısu Kavşağı’nda yaptığı basın açıklamasında, “Bandırma-Tatlısu istikametinde, Tatlısu girişi yolu 1 yıldan fazla süredir toprak ile kapalı haldedir. Yolun kapalı olduğuna dair hiçbir tabela düzenlenmesi ve aydınlatma çalışması yapılmamıştır. Alternatif gidişler için hiçbir yönlendirme bulunmamaktadır. Sürücüler mecburi olarak;  kapalı olan bu yoldan geçiş sağlamaya devam etmektedirler. Bu güvensiz yol kullanıldıkça  doğal ama tehlikeli bir geçiş güzergahı oluşmuştur” dedi.

Geçtiğimiz yıllar içerisinde kazalara, yaralanmalara, hatta ölümlere sebep olan Tatlısu Kavşağının tehdit ve tehlike oluşturmaya devam ettiğinin altını çizen Karabacakoğlu “Sürücülerimiz her an yeni bir kaza riski ile karşı karşıyadır. Eğer aklımızı ve deneyimlerimizi; bu konuya dair çare oluşturmak adına harekete geçirmezsek buna artık ihmal, eksiklik demek yersiz olur. Bu, düpedüz cinayet anlamına gelir! Ve hiç istememekle birlikte, yıllar geçerken o yoldan geçenlere sızı olmaya devam eder” şeklinde konuştu.

Karabacakoğlu devamında şunları söyledi “Yaz mevsiminin de etkisiyle artan nüfus ile buradaki trafik yoğunluğunu da hatırlatarak kazalara sürekli davetiye çıkaran bu kontrolsüz kavşak için yetkilileri derhal gerekli proje ve düzenlemeleri yapmaları için göreve davet ediyorum. Kaybedeceğimiz bir dakika ve aramızdan alınacak bir can daha yoktur! Bu konunun yakinen takipçisi olacağız”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?