Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Karesili gençler AB fırsatlarından faydalanıyor

Türkiye Ulusal Ajansı “Avrupa

Türkiye Ulusal Ajansı “Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından başvurusu kabul edilen Eurodesk Temas Noktası Karesi Belediyesi, “Time to Move”, Eurodesk ağı etkinliği kapsamında bilgi ve deneyimlerini paylaşmaya devam etti.

Karesi Belediyesi, Balıkesir ili sınırları içerisindeki Eurodesk Temas Noktası olarak, Erasmus+ Programının, Erasmus+ projelerinin ve yararlanıcı hikâyelerinin daha görünür hale gelmesi için düzenlemiş olduğu “Time to Move “, Eurodesk Ağı etkinliği kapsamında üniversitede öğrenim gören öğrencilerle bir araya geldi. Etkinlik kapsamında Karesi Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Özgür Aycil, Karesi Belediyesi tarafından yürütülen yerel ve uluslararası projeler hakkında katılımcı gençlere yönelik bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

-Tecrübeler gençlerle paylaşılıyor
Karesi Belediyesi Eurodesk Temas Noktasının faaliyetleri, Girişimcilik, Gençlik Değişim Programları, Avrupa Dayanışma programı (esc),avrupayı keşfet programı (discover eu) hakkında gençlere bilgiler verildi. Avrupa Birliği projeleri özelinde Uluslararası etkinliklerin ve değişim programlarının önemi, örgün eğitim ve staj değişim programları gibi hususlar üzerinde detaylı bilgilendirmeler ve sunumlar gerçekleştirildi. Avrupa fırsatlar atölyesi kapsamında daha önce Erasmus programlarından faydalanan gençler tecrübelerini katılımcı kişilerle paylaştı.

-Başkan Orkan: “Gençler için geniş bir ağ kurduk”
Tıme to move (harekete geçme vakti )Etkinliği hakkında konuşan Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan; “Gençlerle ilgili yürütülen her faaliyet bizim için çok değerli. Bilindiği gibi Avrupa’da her yıl Ekim ayında düzenlenen “Time to Move” (harekete geçme vakti) etkinlikleri kapsamında bizde Karesi Belediyesi Eurodesk Temas Noktası olarak gençlerimize yönelik bilgilendirme ve Avrupa birliği fırsatlarından nasıl faydalanabilecekleri konusunda geniş bir ağ kurduk. Karesi Belediyesi olarak çok farklı alanlarda projeler yürütüyoruz. Bu projelerden gençlerimizin azami derecede faydalanmasını istiyorum. Bundan sonra top artık gençlerde. Biz belediye olarak gençlerin her zaman yanındayız ve destekçisiyiz” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bandırma, Paşabayır Mahallesi’nde bulunan bir
Sıradaki Haber BANDIRMA’DA SOYGUN YAPTI