Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kılıçgil: geleceği görmek için gençliğe bakın

Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, “Bir milletin geleceğini görmek isliyorsanız gençliğine bakın” dedi.

Bandırma İlçe Milli Eğitim

Edincik Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrencilere hitap eden Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, “Bir milletin geleceğini görmek isliyorsanız gençliğine bakın” dedi. Kılıçgil “Her devrin gençliği kendi karakterine uygun, enerjisini harcayabileceği ayrı bir heyecan aleminde yaşar. Bir millette gençler güçlerini ilim, irfan, maneviyat, hayır ve fazilet yollarına sarf ediyorsa, o millet istikbal vaat eden bir millet demektir. Bunun aksine gençler güç ve enerjilerini süfli arzulara, eğlenceye kaba kuvvete esir ve ram ediyorlarsa akıbet hüsran ve hezimettir” şeklinde konuştu.

-Hazin neticelere duçar oluruz

Gençlerinin yönlendirme konusunda tecrübeli davranan milletlerin ayakta kalabileceğine dikkat çeken Kılıçgil şunları söyledi “Geçmişinin köklerinden beslenmeyen dalların geleceği ancak kurumak ve kaybolmaktır. Eşsiz tarih ve kültür hazinemize rağmen tarihi köklerimizden layıkıyla istifade edemezsek üstelik hayırsız ve mirasyedi edasıyla geçmişimize sırt dönme gaflet ve umursamazlığımıza düşersek hazin neticelere duçar oluruz. Günümüzde dehşetli bir hızla yayılan kültür ve medeniyet istilasına ne direnecek nede bir varlık gösterebilecek takatimiz kalır. Hele milli ve manevi değerlerimiz talan edilirken sessizce ve kayıtsızca seyretmek, emanetin elden çıkmasıyla neticelenebilecek dehşet verici bir gaflettir”

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs
Sıradaki Haber AHMET AKIN SUYA YÜZDE 15 İNDİRİM YAPTI