Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kılkışlı: derdest söz konusu değil

Eken Prestij Otel’de düzenlenen aday tanıtım toplantısında konuşan Oda Başkanı Kılkışlı, Bandırma Ticaret Odası’nın OSB Müteşşebis Heyetinden derdest edilmesinin sözkonusu olmadığını söyledi.

Eken Prestij Otel'de düzenlenen

Bandırma Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kılkışlı, 9 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan seçimler öncesinde meclis üyeleri ve meslek komiteleri Eken Prestij Otel’de düzenlediği bir toplantıyla kamuoyuna tanıttı. Diğer aday Gürkan Ilgın’ın Bandırma Ticaret Odası’nın OSB Müteşebbis Heyeti’nden derdest edildiğine yönelik iddialarına yönelik cevap verdi.

-Mevzuatın gereğini yaptık
Bandırma Ticaret Odası’nın OSB’den iddia edildiği derdest edilmediğini dile getiren Kılkışlı “OSB’de kurulacak toplam işletme sayısının 2/3’ünün yapı kullanma izni alması ve bunlarında en az yarısının üretime geçtiğini işyeri açama belgeleriyle belgelemeleri halinde ve kredi borçlarının tamamının ödenmiş olması şartıyla genel kurul oluşum süreci başlar. Katılımcılar veya temsilcilerin müteşebbis heyet üyeleri ile birlikte en geç 6 ay içinde yapacakları ilk genel kurul toplantısında müteşebbis heyet yönetim ve denetim kurulunun görevi sona erer. Bizim Bandırma Ticaret Odası olarak OSB müteşebbis heyetinden ayrılmamız bununla ilgidir. Derdest edilmemiz söz konusu değildir” dedi.

-6 milyon TL’lik yatırım yaptık
Bandırma OSB’de görevi 21 Mayıs 2013 tarihinde 1 milyon 822 bin 550 TL para ile devraldıklarını açıklayan Kılkışlı, görevi 8 Eylül 2015 tarihinde 2 milyon 181 bin 309 TL ile devrettiklerini söyledi. 2013 yılında göreve geldiklerinde 2012 yılının borcunun bulunduğunu dile getiren Kılkışlı, göreve geldiklerinde geçmişten gelen 2012 hem 2013’ün hem de daha vadesi gelmemiş olan 2016 yılının borçlarını ödediklerini açıkladı. 2 bin 50 dönümlük ikinci etap için 601 bin 427 TL ot bedeli ödediklerinin altını çizen Kılkışlı, doğalgaz ve alt yapı inşaatı için özel bir şirkete 4 milyon 350 bin +KDV ödeme yaptıklarını söyledi. Geçmişten gelen kredi ve diğer borçlar için ise yaklaşık 1 milyon TL ödeme yaptıklarını dile getiren Kılkışlı, görevde oldukları süre boyunca toplam 6 milyon TL yatırım ve borç ödemesi yaptıklarını açıkladı.

-İlçeye 15 milyon TL kazandırdık
Ilgın’ın Odadaki Genç Girişimciler katının ortadan kalktığı yönündeki iddialara cevap veren Kılkışlı, İş Geliştirme Merkezi’nin 2010-2013 yılları arasında faal olduğunu söyledi. Göreve geldikleri 2013 yılında Bandırma Ticaret Odası İş Geliştirme Merkezi’nde iki ofisin dolu olduğunu anımsatan Kılkışlı, SGK Müdürlüğünün ilçeye getirilmesiyle ilgili olarak proje sebebi değişikliğine gittik. İş geliştirme merkezinde bulunan Hasan Tosun ve Burak Tuzlu ’ya başka ofis geçiş teklif edilmiş ancak bu arkadaşlar ofislerden ayrılacağını söylemişlerdir. Durum bundan ibarettir” ifadesini kullandı. Kılkışlı, SGK Bandırma’ya şube müdürlüğü açılmasıyla ilçenin kazancının yaklaşık 15 milyon TL olduğunu sözlerine ekledi.

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğa Mahalle Muhtarlığının, halkımız arasında
Sıradaki Haber ilk köy hayrı Doğa’da yapıldı