Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kılkışlı’ya OSB üzerinden yüklendi

Manyas Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen yemekli bir toplantıda Oda üyelerine hitap eden Turuncu Grup Bandırma Ticaret Odası Başkan Adayı Gürkan Ilgın, Oda Başkanı Kılkışlı’ya OSB üzerinden yüklendi.

Manyas Belediye Düğün Salonu’nda

Manyas Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen yemekli bir toplantıda Oda üyelerine hitap eden Turuncu Grup Bandırma Ticaret Odası Başkan Adayı Gürkan Ilgın, “Manyas bizim çok önem verdiğimiz bir yer. Burada birçok oda üyemiz, birçok dostumuz var. Manyas dediğimizde Bandırma ile bütünleşmiş ve birbirinden ayrılmaz bir parça görüyoruz. Bunun için Manyas için neler yapabiliriz, Manyas ticaret hayatına neler katabiliriz araştırmaya başladık. Karşımıza Manyas Peyniri çıktı. Bandırma Ticaret Odası Turuncu Aday Grubu olarak Manyas Peynirinin coğrafi tescilini önemsiyoruz. Kendine özgü bir lezzeti olan yöremize özel, koruma altına almamız gereken bir besin maddesi. Coğrafi işareti alınarak dünyaca meşhur lezzetler arasına mutlaka katılmalıdır” dedi.

-İnsani ilişkilere ağırlık vereceğiz
Ilgın “Manyas ile ilişkiler bizim dönemimizde her zaman üst düzey olacak. Manyas, Manyas’a bağlı kırsal mahallerle ve kooperatiflerimiz ile yakın olacağız. Özellikle Volkan Yana ve Salih Aslan kardeşlerimize büyük görev düşüyor. Biliyoruz ki en önemli konu insani ilişkilerdir. Bir kahvenin kırk yıl hatırı olan bir kültüre mensup insanlar olarak inanın Manyas’ı bugün değil, seçim sonrasında da sık sık ziyaret edeceğiz. Gerekli seminer, panel ve eğitimler ile sizin ihtiyacınız olan destekleri vereceğiz. Bunlar bizim Manyas için hayata geçirmeyi planladıklarımız” ifadesini kullandı.

-Sorularımıza cevap vermiyor
Konuşmasında Oda Başkanı Kılkışlı ’ya da yüklenen Ilgın “Kendisi sorduğumuz sorulara cevap vermiyor. Kendi bilir. 2 gün önceki basın açıklaması ile artık seçim sonrası konuşacağım demiş, pek inandırıcı gelmiyor. Ne zaman taahhüt etse, ne zaman söz verse, emin olun tersini yapıyor. 5 yıl önce bugün için aday olmayacağına dair, 5 ay önce de meslek gruplarını bölmeyeceğinin sözünü verdi, taahhüt etti. Sonra da tam tersini yaptı. Seçime 9 gün kaldı. Merakla bekliyorum, konuşup açıklama yapacak mı, yapmayacak mı? Bence konuşur” dedi.

-Tavsiyem bir sonraki maddeyi de okusun
Kılkışlı’nın Bandırma Organize Sanayi bölgesi ile ilgili açıklamalarına da değinen Ilgın “Kendisi aday tanıtım toplantısında basın mensuplarına birçok yönetmelik maddesi okudu. Kendisine tavsiyem bir sonraki maddeyi de okusun. Orasını da ben size okuyayım Organize Sanayi Bölgeleri Uygulama Yönetmeliği 18. Maddenin okunmayan 6. fıkrası; “İlk ve müteakip seçimli genel kurullarda müteşebbis heyetin göreve devam edip etmeyeceği konusu gündemin ilk maddesi olarak görüşülür. Üretime geçmiş katılımcıların salt çoğunluğu, müteşebbis heyetin devam etmesini istedikleri takdirde müteşebbis heyet iki yıl süre ile göreve devam eder.” Genel Kurul’da üyeler isterse yönetimin aynı şekilde devam etmesini isteyebilirlerdi yani. Ama istemediler. Örnek isteyen gitsin Balıkesir Ticaret Odası ile Balıkesir Organize Sanayi Bölgesine baksın. Hala Balıkesir Ticaret Odası binasında bir aradalar” şeklinde konuştu.

-Ajite ediyor
Kılkışlı’nın birçok sayı, rakam vb.… ifadeler ile konuyu ajite ettiğini öne süren Ilgın “Bu gerçeklerin üstünü de örtmez. Bugün Bandırma Ticaret Odası belirli egolar nedeniyle Bandırma Organize Sanayi Bölgesini yok sayıyor. Girin Bandırma Ticaret Odası web sitesine, Bandırma Organize Sanayi Bölgesinin linki falan yok. Bandırma Organize Sanayi Bölgesine dair bir tane haber yok. Bandırma Organize Sanayi bölgesi yeni alanlar açıyor, yatırımcıya bir tane duyuru yok. Arkadaşlar, orayı Bandırma Ticaret Odası kurdu, bu hale getirdi. Siz orayı yok sayıyorsunuz. Ama konu seçim propagandasına dönüşünce sahipleniyorsunuz. Böyle olmaz” şeklinde konuştu.

-Sorularımıza cevap alamıyoruz
Yardımlar konusunda Kılkışlı’dan istediği cevabı alamadığı dile getiren Ilgın “Yardımlar konusunda bir açıklama yapmıştım, emin olun cevap beklemiyordum. Her ne kadar Mehmet Kılkışlı cevap vermeyip size bilgilendirme yaptığını söylese de açıkça cevap vermiş. Üzüldüm. Çünkü ben o verileri Ticaret Odası web sitesinden kaldırın demedim, seçim sayfanızdan kaldırın dedim. Anlatmak istediğimi anlamamışlar, ısrar etmeyeceğim. Bir dergiye de bunları söylemiş. İçinde yaşadığı toplumun yardım konusundaki değerlerini çözememiş başkan. Tekrar söyleyeceğim, rutin işler dışında hizmet yok. Mehmet Kılkışlı hep rutini döndürüp anlatıyor” ifadelerini kullandı.

-Gelişen ve üreten Bandırma’yı yaratalım
Kılkışlı’nın kendilerini hayalcilikle suçladığını dile getiren Ilgın “En son bize yine hayaller üzerine eleştiri yapmış ve “ütopik hayaller sizi yanlış yollara itebilir” demiş. Arkadaşlar, bu ülke Anadolu’da kalan son toprak parçası üzerinde birçok ülke tarafından işgal altında iken Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının birçok mandacıya ütopik gelen Bağımsız Türkiye hayali ile kurulmuştur. Bıraksın da hayallerimizi özgür bırakalım, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin gelişen ve üreten Bandırma’sını yaratalım” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesirspor geçen sezon Fenerbahçe U19
Sıradaki Haber Balkes İmzaları Patlattı