Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kim bu CHP’deki siyaset cambazları?

Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma

Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Başkanı Hüseyin Bahar, 25 Ocak 2020 tarihinde yapılacak ilçe kongresine sayılı günler kala düzenlediği basın toplantısında, kendisi hakkında karalama kampanyası yapan siyaset cambazları hakkında Bandırma Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

-Paylaşımların suç değil

18 Ocak 2020 tarihinde yapması planlanan olağan ilçe kongresinin son 1 hafta içerisinde yaşanan birtakım olumsuz gelişmelerden dolayı 25 Ocak 2020 tarihine ertelendiğini anımsatan Bahar “Üzülerek ifade ediyorum ne yazık ki uzun bir süredir arkadaşlarımla sabırla emekle ve mücadeleyle gece-gündüz çalışarak yürüttüğümüz bu süreç hiç arzu etmediğimiz bir noktaya taşınmıştır. Gündem Parti içi, yarışın yapılacağı kongre öncesinde siyaset cambazlarının özellikle son bir haftadır 2013 yılında yapmış olduğum sosyal medya paylaşımlarını kamuoyuna sanki bir suç teşkil ediyormuşçasına servis etmeleri ile meşgul edildi. Söz konusu paylaşımların ne hukuk nede parti disiplin tüzüğümüz de hiçbir karşılığı olmadığı gibi herhangi bir disiplin soruşturması açılabilecek mahiyette bile değildir” dedi.

-Gayri ahlaki karalama kampanyası

Bahar “Söz konusu paylaşımlar bu siyaset cambazları tarafından yeterince uzun ve bir o kadar abartılarak yapıldı ki partililerimize bunlar sanki bugünkü paylaşımlarımmış ve düşüncelerimmiş gibi lanse edildi. Bu yalan sürekli tekrar edildi. Şahsıma yönelik yapılan bu gayri ahlaki karalama kampanyasını yürütenler hakkında Bandırma Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunarak bundan sonraki süreçte yargı önünde hesap vermelerini sağlayacak tüm girişimlerde bulundum” ifadesini kullandı.

-Emeklerimiz yok sayılmamalı

Bu güne kadar parti tüzüğüne aykırı bir tutum ve düşünce sergilemediğinin altını çizen Bahar “Aylardır gece-gündüz demeden kapı kapı dolaşıp da yorulmayan bizler son 1 haftadır verdiğimiz emeğin mücadelenin görülmemesinden kırgınız. Bize gönül veren delegelerimizin iradesine müdahale edildiği için kırgınız. Belediye seçimlerinde gecesini gündüzüne katıp maddi manevi her türlü desteği veren arkadaşlarıma seçime günler kala sergiledikleri bu tavırdan dolayı kırgınız” şeklinde konuştu.

-Meclis üyeliği isteyenin istediği zaman istifa edeceği makam değildir

Seçimlere kısa bir süre kala meclis üyeliğinden istifa ederek ilçe başkanlığına aday olan Selim Panç’a da tepki gösteren Bahar “ İki adaylı gittiğimiz kongremize bir haftadan az bir zaman kala partimizin Büyükşehir ve Belediye Meclis üyesi Selim Panç İlçe Başkanlığı adaylık açıklamasını yaptı. Elbette demokratik bir sistem de herkes istediği yere istediği zaman aday olabilir. Fakat Bandırma halkının ve Bandırma İlçe Örgütünün oylarıyla seçilmiş olan Panç, Bandırmalılara öncelikli sorumluluğunu yerine getirmek gibi tarihi bir görevi vardır. Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri ve Bandırma Meclis Üyeliği en az ilçe başkanlığı kadar kutsal bir görevdir. Meclis üyeliği,  isteyenin istediği zaman istifa edeceği bir makam değildir, olmamalıdır. Panç’ın Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve Bandırma Belediyesi Meclis Üyesi olmasında, geçen kışın ortasında Şubat ve Mart aylarında buz gibi havalarda sokak sokak gezen kadınlarımızın, gençlerimizin ve ilçe örgütünün emeği vardır. Aynı duyarlılığı göstermesini kendisinden beklerdik” şeklinde konuştu.

-Gizli ajandalarını ortaya çıktı

Yaklaşan kongre süreci öncesinde ceplerinden saklı ajandalarını ortaya çıkaranlara kırgın olduklarının altını çizen Bahar “Kırgınlığımız, diğer siyasi parti ilçe başkanlarının bizleri arayıp yapılan haksızlıkları ve hukuksuzlukları eleştirdiklerini bildiren telefon görüşmelerimin yine aynı siyaset cambazları tarafından bahse konu partilerle birlikte hareket ediyormuşum gibi kamuoyuna yansıtılmasıdır. Kırgınlığımız asla Cumhuriyet Halk Partililere değildir. Biz onlarla beraber sevgi ile dahagüzel bir Bandırma inşaa etmek için yolumuza devam edeceğiz”dedi.

-Herkesin yüzünün güldüğü bir örgüt olacağız

Seçimleri kazandıklarında bir dakikasını bile boş geçirmeden çalışmaya ve halkla bir olmaya devam edeceklerinin altını çizen Bahar “Şimdi sorumluluğumuzun daha da çok farkındayız. Ayrıştırıcı değil tam tersine birleştirici olacağız, kırıcı değil yapıcı olacağız, ötekileştiren değil herkesi sevgi ile kucaklayan olacağız. Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma Örgütünü yeniden mutlu, huzurlu insanların yüzünün güldüğü örnek bir İlçe Örgütü haline getirip bizimle beraber aynı duyguları taşıyan herkes ile yolumuza devam edeceğiz” ifadesini kullandı. Basın açıklaması sonrasında toplantıya katılan partililer “Hak,Hukuk ve Adalet” diye slogan attı.

 

 

YORUMLAR

Bir adet yorum var

  1. CHP BU ÜLKENİN demokrasi üzerine hak hukuk adalet üzerine en çok siyaset yapıp
    HAK HUKUK ADALETİN OLMADIĞI PARTİ İÇİ sistemiyle
    Hizipçilik adamcılık ATA’ma demokrasi adına olmayan ne varsa hepsinin olduğu partidir .
    Son günlerde bu bandırmadaki ilçe seçiminde tescillenmiştir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erdek İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı
Sıradaki Haber Erdek’te uyuşturucu operasyonu:2 gözaltı