Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Kimin başkan olacağıyla ilgilenmiyoruz”

Marmara Olay ve İlkhaber Bandırma Ticaret Odası seçimleri öncesinde yayınladığı ortak deklarasyonda, hiçbir adaydan yana taraf. herhangi bir adayında karşısında olmadığını açıkladı.

Marmara Olay ve İlkhaber

Marmara Olay ve İlkhaber 9 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan Bandırma Ticaret Odası seçimleri öncesinde ortak deklarasyon yayınladı. Deklarasyonda “Marmara Olay ve İlkhaber’in Bandırma Ticaret Odası seçimlerinde tarafmış gibi gösterme gayretleri görüyor ve üzülerek izliyoruz. Her ortamda taraf olmadığımızı ısrarla dile getirmemize rağmen tarafmış gibi gösterilme gayretlerini üzüntüyle takip etmekteyiz. Bu nedenle bu konudaki görüşlerimizi bir kez daha ve bütün Bandırma kamuoyu ile paylaşma gereği duyulmuştur” denildi.

-Bir masa etrafında toplanmayı bilmeliyiz
Deklarasyonda “Başarılı olmuş şirketler, şehirler, sivil toplum kuruluşları ve ülkelerin hepsinde bir gaye birliği olduğunun dikkat çekildiği deklarasyonda “Ancak son yıllarda Bandırma’yı geliştirecek, kalkındıracak ve civar kentlerle aynı gelir seviyesine taşıyacak bir gaye birliği maalesef ilçemizde sergilenememiştir. Bandırma’da yaşayan bizler hangi görüşten olursak olalım, hangi adayı desteklersek destekleyelim. Söz konusu Bandırma olduğunda siyasi düşüncelerimizi, şahsi hesaplarımızı ve kısır çekişmeleri bir kenara bırakır ve Bandırma için bir masa etrafında toplanabilmeyi bilmeliyiz” ifadesi kullanıldı.

-Dar kısır çekişmeleri doğru bulmuyoruz
Marmara Olay ve İlkhaber’in Bandırma Ticaret Odası seçimlerinde kimin başkan olacağıyla ilgili olmadığının altının çizildiği deklarasyonda “Marmara Olay ve İlkhaber hiçbir adaydan yana taraf olmadığı gibi, herhangi bir adayında karşısında değildir. Taşıdığımız mesuliyet ve ilçemizin geleceği açısından sivil toplum kuruluşlarında dar ve kısır çekişmelerin yapılmasını da doğru bulmadığımızı da açıkça ifade etmek isteriz. Bandırma Ticaret Odası üyeleri düşüncesi ne olursa olsun, o makama talip olabilirler. Üyeleri kimleri meclis üyesi seçerse seçsin, meclis üyeleri de kimi başkan seçerse seçsin; sonuçta oda üyeleri Bandırma Ticaret Odası’nı yönetecektir. Bizler seçilen oda başkanı ve yöneticileriyle gereken iş birliğini yapıp, Bandırma için daha iyi bir çıkış yolu aramanın hep gayreti içinde olacağız” denildi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs
Sıradaki Haber AHMET AKIN SUYA YÜZDE 15 İNDİRİM YAPTI