Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Koman’dan Barçın’a salvo

Manyas Belediye Başkanı Tanjan

Manyas Belediye Başkanı Tanjan Barçın’ın “Kapalı pazaryeri konusunda AK Parti grubu tarafından kandırıldık” şeklindeki açıklamalarına AK Parti Manyas Belediye Başkan Adayı İbrahim Koman’dan sert tepki geldi. Koman “Siyaseten sıkışanlar zaman zaman böyle şeyler yapabiliyorlar. Bizim defterimizde birilerini kandırmak diye bir şey yok. Biz Manyas’a hizmet için yola çıktık. İlçeye pazaryeri kazandırmak zorunda olan kendisidir. 2014 yerel seçimleri öncesinde Manyaslılara kapalı pazaryeri yapacağına yönelik verilmiş sözleri var” dedi.

-Yerin altına pazaryerimi olur?
Koman “AK Parti ilçe başkanı olduğum dönemde Manyas’a güzel bir hizmet kazandıralım istedik. Hedefimiz kapalı pazaryerini Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne yaptırabilmekti. Proje iki katlı idi. Altı otopark üstü de kapalı pazaryeriydi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile yaptığımız görüşmeler sonrasında 1 kat olan otoparkı 2 kata çıkarttık. Bundaki hedefimizde ilçe merkezinde yaşanan otopark sorununa çözüm bulmaktı. İlçe merkezinde vatandaşlarımızın araçlarını park edecekleri yer yok. Konu Meclis gündemine geldi. Meclis’te bu yönde karar aldı. Belediye başkanı meclis kararının yürütmesinin durdurulması istemiyle Balıkesir Bölge İdare’sine dava açtı ve kaybetti. Bu gelişmelerden sonra Başkan Barçın Balıkesir Bölge İdare Mahkemesi’nin kararının durdurulması için bir üst mahkeme olan Bursa Bölge İdare Mahkemesi’ne itiraz etti. Kararı bekliyoruz. Kendisi pazaryerinin yerin altına yapılmasını istiyor. Dünyanın hiçbir yerinde pazaryerleri yerin altına yapılmaz. Böyle bir saçmalık olamaz. Kapalı pazaryerleri insanların rahatlıkla alışverişlerini yapacakları ferah alanlara yapılır, yerin altına değil” ifadesini kullandı.

-Siyasi kaygılarla karşı çıkıyor
Barçın’ın bu proje siyasi kaygılarla karşı çıktığının altını çizen Koman “Kendisi bu projenin Cumhur İttifakı tarafından ilçeye kazandırılması halinde 2019 yerel seçimlerinde tekrar belediye başkanı seçilemeyeceği endişesini taşımasından kaynaklanmaktadır. Yargı kararlarının sonuçlanmasının ardından bu projeyi ilçemize kazandıracağız” şeklinde konuştu.

-Tarım OSB’yi ilçemize kazandıracağız
İlçe sakinlerine 31 Mart yerel seçimlerini kazanmaları halinde başka bir Manyas yaratacaklarının sözünü veren Koman “Öncelikle yalansız siyaset yapacağız. Biz gerek ilçe başkanlığımız gerekse meclis üyeliğimiz döneminde bunu yaptık. Neyse onu söyledik vatandaşlarımıza. 5 yılda Manyas Belediyesi’ni 16 milyon borca soktular. Bu sadece bizim tespit edebildiğimizdir. Bu rakamın daha fazla olduğunu düşünüyorum. Hedefimiz yaşanabilir, kendine büyük hedefleri koyan bir Manyas oluşturmaktır. Bu büyük hedeflerimizden sadece bir tanesi ilçemize Tarım Organize Bölgesini kazandırmaktır. Bu projenin uygulamaya geçmesiyle birlikte Manyas göç veren değil, göç alan, ivme kaybeden değil ivme kazanan bir yerleşim yeri olacaktır. Her gün göç veriyoruz. Nüfusumuz Tanjan Barçın’ın belediye başkanı seçildiği 2014’de 22 bin 500 iken bugün itibariyle 19 bin 330’a düşmüştür. 5 yılda ilçe olarak kaybettiğimiz nüfus ortadadır. Bunda yerel yönetimin çalışmaması, gelen yatırımcıları kaçırmasının önemli etkisi vardır. En önemlisi de büyük hedefler koyup onun mücadelesini vermemeleridir. Yerel yönetim sadece park taş ve alt yapıyla uğraşmamalı, yatırımcıları ilçeye çekmek için gerekli hamleleri de yapmalıdır. Bizler Cumhur İttifakı olarak Manyas’ın geleceğinin planlanmasına yönelik çalışmalarımızı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde sürdürmeye devam ediyoruz. Manyas ile ilgili projelerimizi önümüzdeki günler geniş katılımlı bir toplantı ile kamuoyuyla paylaşacağız“şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul’da Tarihi Memduh Paşa Yalısı’nda
Sıradaki Haber Yalı Hırsızı Yakalandı