Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Konferans iptali polemik oldu

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörlüğü, İlahiyatçı İhsan Şenocak’ın konuşmacı olarak katılacağı “Gençlik ve Geleceği” konulu konferansı Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı’ndan gelen tepkiler üzerine iptal etti. Rektörlüğün konferansı iptal etmesi üzerine Meşale Fikir ve Hareket Derneği Bandırma Şube Başkanlığı üyeleri Onyedi Eylül Üniversitesi önünde basın açıklaması yaptı.

-Baskılar sonunda iptal edildi
Basın açıklamasında “12 Aralık 2018 tarihinde izni alınan programımız üniversitemiz yönetimine yapılan baskı sonrasında iptal ettirilmiştir. Çürümüş bir medeniyetin takipçisi olan zihniyetler hortlamış-asılsız haber ve iftiralara kurban edilmeye çalışılan İlhan Şenocak hocamızın konferansı yoğun talep olmasına rağmen yapılmamıştır. Biz çok iyi biliyoruz ki burada engellenmek istenen mevzubahis muhterem hocamız değil insanlığın ta kendisidir” denildi.

-Hayal kırıklığına uğradık
Üniversitelerde ve üniversitede gayri ahlaki programlara izin verilirken insanı insan yapan İslam’ın anlatılmasına tahammül edilemediğinin altı çizilen açıklamada “Bu vatanın öz evlatlarının din ve vicdan hürriyeti ifade özgürlüğü ayaklar altına alınmıştır. Daha dün 15 Temmuzlar ’da vatanımızın namusunu çiğnetmemek için canını siper eden, düğüne gider gibi şehadete koşan bu milletin has evlatları bu olayla birlikte bir kez daha hayal kırıklığına uğramıştır” denildi.

– Paranın ve makamın kulu kölesi olmayın
Yöneticilerden inisiyatif almalarının istenildiği açıklamada “Korkmayın. Paranın ve makamın kulu kölesi olmayın. Sadece Allah’ın kulu olun ve ondan korkun. Tek parti zihniyetini yaşayan CHP ve ona bağlı ilçe teşkilatının hangi hak ve hat ile üniversite yönetimine arayarak baskı yapmasını anlamış değiliz. Bu en düşük ifade ile hadsizliktir. Bu konunun yetkililerce araştırılarak bir sonuca bağlanmasını temenni ediyoruz. Herkes şunu bilsin ki birileri istese de istemese de zafer ancak ve ancak İslam’ındır” ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Narkotik Suçlarla Mücadele Şube
Sıradaki Haber İhbar Doğru Çıktı Otobüste Yakalandı