Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Konsey, BASKİ’yi göreve çağırdı

Bandırma Kent Konseyi’nden yapılan açıklamada “Vatandaşlarımızın suya erişim hakları doğrultusunda geç kalan alt yapı yatırımlarının bir an önce hayata geçmesini yetkililerden talep ediyoruz.”denildi.

Bandırma Kent Konseyi'nden yapılan

Bandırma Kent Konseyi’nden yapılan yazılı basın açıklamasında, son dönemde Bandırma’da su hatlarında yaşanan patlak ve arızaların vatandaşları ve esnafı olumsuz etkilediği dile getirildi.

Tüm yurttaşların güvenli ve sağlıklı suya erişmesinin en doğal hakkı olduğunun anımsatıldığı açıklamada “BM komite kararları, Uluslararası sözleşmeler hatta Mecelle’de dahi su hakkından bahsedilmektedir. ​BM Ekonomik ve Sosyal Haklar Komitesi Su Hakkını “Herkesin kişisel ve ev içi kullanımları için yeterli, güvenli, kabul edilebilir, erişilebilir suya sahip olma” şeklinde ifade etmiştir”denildi.

Vatandaşlar tarafından Kent Konseyine son dönemlerde su hatlarında meydana gelen arıza ve patlaklarla ilgili sıkça soru ve şikayetlerin geldiğinin anımsatıldığı açıklamada “Hatlarda meydana gelen arıza ve patlaklar su alt yapımızın alarm verdiğini göstermektedir. ​Sonuç olarak su altyapımız ve Bandırma Körfezimize ileri arıtma yapılmadan gönderilen atıklarımız körfezimiz ve halk sağlığımız için öncelikli konularımızdır. Vatandaşlarımızın suya erişim hakları doğrultusunda geç kalan alt yapı yatırımlarının bir an önce hayata geçmesini yetkililerden talep ediyoruz. ​Bandırma Kent Konseyi olarak ilgili kurumlara taleplerimizi ve çalışmalarımızı ileteceğimizi bildiriyoruz”denildi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bandırma, Paşabayır Mahallesi’nde bulunan bir
Sıradaki Haber BANDIRMA’DA SOYGUN YAPTI