Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Kritik virajlarda bu tarz açıklamalarına alıştık”

İYİ Parti Grup Başkanvekili

İYİ Parti Grup Başkanvekili Musavat Dervişoğlu, bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak için geldiği Bandırma’da gazetecilere açıklamalarda bulundu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, İYİ Parti’nin kurultayı öncesi, daha önce MHP çatısı altında birlikte siyaset yaptığı isimlere “geri dönün” çağrısı değerlendiren Dervişoğlu” Bizler MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kritik virajlarla bu tarz açıklamalarına alıştık. Bu çağrının hangi amaca matuf olduğunu doğrusunu isterseniz anlamış değilim. Kaldı ki bu açıklamalar İYİ Parti ve tabanın karşılık bulmadı. Bahçeli’nin bu açıklamasında sevindiğim şey kendisi partimizle ilgili açıklamalarında İP ifadesini kullanıyordu. Davet yaparken bu İyi Parti oldu. Bu Bahçeli’nin sayemizde iyileştiğini gösteriyor” dedi.

-Ortadoğu bataklığa dönüştü
TSK tarafından sınır ötesine yapılması planlanan operasyonla ilgile konuşan Dervişoğlu “Türkiye’nin dış politikada atmış olduğu tüm adımları milli bir bakış açısıyla destekliyoruz. Ancak bu zamana kadar uygulanan yanlış politika ve stratejiler yüzünden Ortadoğu bir bataklığa dönüştü. Dolayısıyla bu bataklıktan çıkmak mecburiyetindeyiz. Bizler İYİ Parti olarak bu konularda doğru politikaların oluşturulmasından yanayız” ifadesini kullandı.

-Ülkenin konuşması gerek seçim değil sistemdir
Dervişoğlu, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın MHP Genel Başkanı Bahçeli’yi ikamet ettiği konutunda ziyaret etmesi kulislerde erken seçimin habercisi olarak yorumlandı, buna katılıyor musunuz?” şeklindeki soruyu ise “Bizim TBMM’de erken seçim kararı aldıracak gücümüz yok. Vatandaşında seçimlerden yorulduğunu biliyoruz. İktidar tarafı eğer seçim yapar ise bunun kendileri açısından maliyetini doğru hesaplamaları gerekir. Ülkede ekonomi ve dış politikada ciddi sıkıntılar var. Devlet gelenekleri sistem değişikliğine bağlı olarak ciddi bir zafiyet içerisinde. Dolayısıyla Türkiye’nin konuşması gereken şey seçimden ziyade sistemdir. Ülkemizin Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi tercihinden sonra doğru bir sistemle yönetildiğine inanmıyorum. Demokratik parlamenter sistem ülkemize en uygun sistemdir” diye yanıtladı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erdek İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı
Sıradaki Haber Erdek’te uyuşturucu operasyonu:2 gözaltı