Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kurultay öncesi Soyer’e ‘Ahmet Akın’ garantisi

4-5 Kasım günü yapılacak olan büyük kurultay için İzmir’den 55 delegenin imzasını alarak Kılıçdaroğlu’na destek veren Tunç Soyer’e Kılıçdaroğlu’ndan Ahmet Akın garantisi.

4-5 Kasım günü yapılacak

31 Mart 2024 yerel seçimlere aylar kala, siyasi partilerde adaylık için hareketlilik başladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, İstanbul, Ankara ve Aydın adayını açıklamasının ardından gözler İzmir’e çevrildi. İzmir için henüz aday ismi açıklanmazken, kulislerde CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’ın İzmir Büyükşehir Belediyesi için aday gösterileceği konuşuluyordu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun Ahmet Akın’ı Balıkesir’den aday göstereceği iddia edildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bir dönem daha başkanlık yapmak istediğini her mecrada dile getirirken, Kılıçdaroğlu’nun İzmir adayını büyük kurultayın ardından açıklaması ön görülüyor. Kılıçdaroğlu’nun, Akın’ın Balıkesir’den aday olacağı garantisini Soyer’e ilettiği ileri sürüldü. Hatırlanacağı üzere; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, 4-5 Kasım günü yapılacak olan büyük kurultay için İzmir’den 55 delegenin imzasını alarak Kılıçdaroğlu’na destek vermişti.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bandırma, Paşabayır Mahallesi’nde bulunan bir
Sıradaki Haber BANDIRMA’DA SOYGUN YAPTI