" /> “Lisanslı depoculukta cazibe merkezi olduk” – Marmara Olay

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Lisanslı depoculukta cazibe merkezi olduk”

“Lisanslı depoculukta cazibe merkezi olduk”

Bandırma Ticaret Odası 16.Meslek Komitesi Başkanı Barış Saraç gazetecilere yaptığı açıklamada “Bandırma’nın İstanbul, Bursa, İzmir gibi ticaretinin önemli merkezlerine yakın konumda olması birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. Özellikle ilçede liman ve demiryolunun bulunması, şehirdeki lisanslı depoculuk faaliyetleri ve lojistik kapasitemizin her geçen gün artmasına neden olmaktadır” dedi.

-Liman alanı genişletilmelidir

Saraç “Yapımı tamamlanarak kullanımına başlanacak olan Çanakkale Köprüsü ve ticaret merkezlerine olan yakınlığımız,  Avrupa’ya yapılan ihracatın bölgemizden daha kolay olması gibi nedenler düşünüldüğünde  Bandırma’nın önemi her geçen gün artacaktır. Bölgemizin avantajlarının daha fazla kullanılabilmesi ve Bandırmamızın sektör için daha önemli bir yer haline gelebilmesi için öncelikle  çevre yolunun ivedi bir şekilde bölgeye kazandırılması, Liman alanının genişletilerek işlerlik kazandırılması gerekmektedir” ifadesini kullandı.

– K belgesi konusunda Ticaret Odası yetkilendirilmelidir

Açıklamasında sektörün sorunlarına da değinen Saraç “Sektörle ilgili birçok belgenin sadece illerde ve bazı bölge illerinde alınıyor olması zaman ve maliyet açısından kayıp oluşturmaktadır. 10 yıl içinde nüfusunun 500 bin olacağı öngörülen ve barındırdığı potansiyel ile birçok ilden daha büyük olan Bandırma’da Ticaret Odası’nın yetki ve sorumluluğunun artırılması sektör açısından önemli bir gelişme olacaktır. Odanın yaptığı girişimler sonrasında tüm yük ve yolcu taşımalarında kullanılan dijital ehliyet artık Bandırma Ticaret Odası’ndan temin edilebilmektedir. Ancak taşımacılık yetki belgesi olan K belgesi alabilmek için üyelerimiz ve bölgede yer alan diğer işletmeler Balıkesir’e gitmek zorunda kalmaktadırlar. Birçok ilçede aynı sorunları yaşayanlar için K belgesi konusunda da belirli bir potansiyele sahip ilçe Odalarına da gerekli yetkinin verilmesi gerekmektedir” şeklinde konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?