Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Logosu olmayan ürün kantine giremez

Bandırma İlçe Milli Eğitim

Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, yapılan yeni düzenlemelerle birlikte ilçedeki resmi ve özel okul/kurumların bünyesinde faaliyet gösteren kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı gibi gıda işletmelerinde satışa sunulacak hazır ambalajlı gıdalarda “Okul Gıdası” logosu uygulamasına geçildiğini söyledi.

Mutlu, “Tarım ve Orman Bakanlığından işletme kayıt/onay belgesi alan gıda işletmecileri tarafından, belirlenen kriterlere uygun olarak üretilen hazır ambalajlı gıdalarda herhangi bir başvuruya gerek kalmaksızın kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı gibi gıda işletmelerinde satışa sunulabilecek. Satışı uygun olmayan gıda ve içeceklerde Okul Gıdası logosu bulunamayacak” dedi.

Okul/kurum müdürlükleri, bünyelerinde faaliyet gösteren gıda işletmelerinin belirtilen kriterlere uyum sağlayıp sağlamadıklarına ilişkin denetimlerin il ve ilçe tarım müdürlüklerince yapılacağını açıklayan Mutlu, yapılan denetimlerde, Okul Gıdası logosu bulunmayan veya logo bulunduğu halde belirlenen koşullara uygun olmayan gıda satışı yapan işletmelerin tespit edilmesi durumunda gerekli cezai müeyyidenin uygulanacağını sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kuş Cenneti Kültür ve Turizm
Sıradaki Haber ATATÜRK NEREDE ?