Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Manyas Belediye Başkanı Barçın, 11 milyonluk projeye “dur” dedi

Manyas Belediye Başkanı Barcin’in Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın ilçeye yapacağı 11 milyonluk pazaryeri projesini siyasi kaygılarla engellediği öne sürülüyor.

Manyas Belediye Başkanı Barcin'in

Manyas Belediye Başkanı Tancan Barçın’ın Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından ilçeye kazandırılması planlanan kapalı pazaryeri ve otopark projesini siyasi kaygılarla engellediği öne sürülüyor. Belediye Başkanı Barçın Manyas Belediye Meclis’inin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından ilçeye kazandırılacak olan toplam 11 milyon TL tutarındaki pazaryeri projesiyle ilgili Meclis kararının yürütmesinin durdurulması talebiyle Balıkesir İdare Mahkemesine müracaat etti. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı projeyi uygulamaya koyamıyor.

Okyanusu geçtik derede boğuluyoruz
Manyas Esnaf Odası Toplantı Salonunda pazarcı esnafıyla bir araya gelen AK Parti Manyas İlçe Başkanı İbrahim Koman, “İlçelerde pazaryeri kurma sorumluluğu yerel yönetimlere ait olmasına rağmen yaptığımız çalışmalar sonrasında Balıkesir Büyükşehir Belediyesini Manyas’a 75 araçlık ve 165 stantlık kapalı pazaryeri ve otopark yapması konusunda ikna ettik. Projenin ilçemizde uygulamaya konulabilmesi için Manyas Belediye Meclisi’nin kararı gerekiyor. Meclis oy çokluğuyla pazaryeri ve otopark projesinin yapılması yönünde karar aldı. Ancak Manyas Belediye Başkanı Tancan Barçın, meclisin bu kararının yürütmesinin durdurulması istemiyle Balıkesir İdare Mahkemesi’ne dava açtı. Bundan dolayı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi projeyi uygulamaya koyamıyor” dedi.

İyi niyetlerle Manyas’a hizmet etmek istediklerinin altını çizen Koman, “Pazaryeri ve otopark projesinde okyanusu geçtik adeta derede boğuluyoruz” ifadesini kullandı.

Koman, “3 bin 308 metrekare alan üzerine yapılacak olan bu projede, Manyas belediyesine ait olan alanın yüzölçümü 396 metrekaredir, geriye kalan 2 bin 912 metrekarelik alan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından istimlak edilip projeye dahil edilmiştir. Ayrıca Balıkesir Büyükşehir Belediyesi cumartesi günü kurulan pazarın tüm gelirlerini Manyas Belediyesine bırakacaktır. Pazar harici günlerde bu alanlar otopark olarak kullanılacaktır. Tüm yatırım maliyeti Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak olan bu yatırıma siyasi kaygılarla karşı çıkmak ilçenin geleceğine karşı çıkmaktır” ifadelerini kullandı.

Pazaryerinin hafta içinde otopark olarak kullanılacağını açıklayan Koman; cumartesi günü kurulacak pazardan dolayı 75 olan araç park sayısının diğer günlerde 220’ye çıkacağını, 5 metre olarak belirlenen stantların 3 metreye çekilmesi halinde, 167 olan stant sayısının ise 207’ye çıkacağını söyledi.

Esnaf camiası Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin projesine destek verirken Belediye Başkanı Tancan Barçın’ın davasını geri çekmesi konusunda bir görüşme yapılması yönünde karar aldı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trendyol 1. Lig’in 25. haftasında
Sıradaki Haber Bandırmaspor Maçında Düdüğü Çalacak