Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Manyas Mihaliç Peyniri ‘ne coğrafi işaret alınacak

Bandırma Ticaret Odası Başkanlığı, Manyas Mihaliç Peyniri ‘ne coğrafi işaret alınmasıyla ilgili çalışma başlattı

Bandırma Ticaret Odası Başkanlığı,

Bandırma Ticaret Odası Başkanlığı, Manyas Mihaliç Peyniri ‘ne coğrafi işaret alınmasıyla ilgili çalışma başlattı. Bandırma Ticaret Odası Genel Sekreteri Serap Özdemir, bu kapsamda Manyas Süt Üreticileri Birliği’nde ilçede faaliyet gösteren süt sanayicileriyle bir araya geldi.
Bandırma Ticaret Odası Genel Sekreteri Serap Özdemir, Coğrafi işaretin, coğrafi sınırları belirlenmiş bir alanda ya da o alanda belirlenen kriterlere uygun olarak üretilen ürünleri kapsadığını söyledi.

-Geleneksel üretim korunacak
Manyas’ta üretilen peynirlerin dünyaca tanınması ve geleneksel üretim yöntemlerinin korunması için coğrafi işaretin oldukça önemli olduğunu dile getiren Özdemir, Manyas Mihaliç Peyniri ‘ne bu tescilin alınmak istenmesinin sebebinin, ürünün Türkiye’de taklitlerinin üretilmesini engellemek olduğunun altını çizdi. Özdemir, Manyas Mihaliç Peyniri ‘ne Coğrafi İşaret Belgesi alınmasının ardından “Manyas” adının ülke içi ve ülke dışı ekonomide tanınırlığının artacağını söyledi. Bandırma Ticaret Odası Başkanlığı Manyas Mihaliç Peyniri ‘ne coğrafi işaret alınması konusunda Ankara’da kurulu bulunan Özener Patent firmasından danışmanlık hizmeti alacak.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kamuoyunu bilgilendirin İYİ Parti Grup
Sıradaki Haber Çömez’den Sinan Ateş Açıklaması