Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Manyas Süt Birliğ’nde Karakaş dönemi

Manyas Süt Birliği’nin Düğün Salonunda yapılan seçimini 350 üyeden 200’ünün oyunu alan Fevzi Karakaş kazandı.

Manyas Süt Birliği'nin Düğün

Manyas Süt Üreticileri Birliğinin Olağan Genel Kurulu Belediye Düğün Salonunda yapıldı. 397 üyeden 351’inin katıldığı genel kurulda Fevzi Karakaş 200, Mehmet Karaman 150 oy aldı.1 oyda geçersiz sayıldı.
Fevzi Karakaş’ın yönetim kurulu Yücel Kahraman, İrfan Kurt, İbrahim Cicibaş, Raşit Güler’den oluştu. Denetim kurulu ise Erdoğan Kaya, Mehmet Sonuk ve Halil Yağcı’dan oluştu.
Genel kurulda konuşan Fevzi Karakaş, bir kişinin değil, ekip ruhuyla istişare eden bir birlik hedeflediklerini söyledi. Görev süreleri boyunca sanayicilerin yem diretmelerine karşı olacaklarının altını çizen Karakaş, süt ödemelerini ayın ilk haftasında ödeyeceklerini dile getirdi. İlçeye bağlı 15 mahallede süt toplanması, taşınması ve kesintilerde ciddi sorunların yaşandığını dile getiren Karakaş, “Bahse konu mahallerde kesilen birlik payını 12 kuruştan 7 kuruşa düşüreceğiz. Üyesinden korkan değil kapılarını üreticisine sonuna kadar açan Birlik olacağız. Sanayiciler tarafından 1.63 olan süt fiyatlarının 1.53 TL’ye düşürülmesine yönelik teklifleri kabul etmeyeceğiz”dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

31 Mart yerel seçimlerinde Balıkesir
Sıradaki Haber 5 SENEDE 50 SENELİK HİZMET