Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Maraş Katliamının 43 yılı

Maraş olaylarının 43.yılı nedeniyle

Maraş olaylarının 43.yılı nedeniyle Bandırma Alevi Kültür Derneği tarafından Cemevinde basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasına, Belediye Meclis Üyeleri Nüvit Erten, Aydın Yağar, Fatma Sibel Salı, CHP İlçe Başkanı Dr.Selim Panç, Sağlık Emekçileri Sendikası Şube Başkanı İpek Çetinkuş, Emekli Sen Şube Başkanı Levent Balkış, Demokrasi Platformu Dönem Sözcüsü Erdal Doğru, Emekli Sen Genel Merkez Yöneticisi Hakan İlter ve çok sayıda Dernek üyesi katıldı. Programa katılmayan 26.dönem CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm mesaj yayınladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşman Dernek Başkanı Sevim Dektaş tarafından yapıldı.

Dektaş “9 Aralık-4 Aralık 1978 tarihlerinde yaşanan “Maraş olayları insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur. Maraş Katliamı’nda 105 kişi öldü,176 kişi yaralandı. 210 ve 70 işyeri tahrip edildi. Onun içindir ki bu bir insanlık suçudur ve insanlığa karşı işlenen suçlar ne affedilir ne de unutulur. Maraş Katliamı yakın tarihin tertiplenmiş en büyük Alevi katliamlarından biridir” ifadesini kullandı.

Dektaş “43.yıl önce katledilen canlarımız anıyoruz. Birlik ve beraberliğimiz için daha güçlü olmak zorundayız. Maraş Katliamını gerçekleştirenleri ve onları koruyanları nefretle kınıyoruz. Bu toprakların umuda, barışa ve kardeşliğe ihtiyacı vardır. Bu kadim topraklardan Hacıbektaş’i Veliler, Mevlanalar, Yunus Emre’ler geçti. Hepsinin tek amacı sevgiydi. Biz bunu istiyoruz. Yunus’un dediği gibi “Bizim dilimiz sevgidir. Elele verelim ve bu topraklara sevgi getirelim” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kamuoyunu bilgilendirin İYİ Parti Grup
Sıradaki Haber Çömez’den Sinan Ateş Açıklaması