Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Markete müfettiş göndermekle enflasyon düşmez”

“Markete müfettiş göndermekle enflasyon düşmez”

Demokrat Parti Bandırma İlçe Başkanı Bülent Öztuna, ekonominin içinde bulunduğu çıkmazdan bugünkü iktidarın sorumlu olduğunu söyledi. Öztuna “19 yıldır iktidardalar ama yüksek faizden sorumlu olanlar “bankalar ve faiz lobisi”, yüksek döviz kurlarından sorumlu olanlar “dış güçler”, işsizlikten sorumlu olanlar “sanayici ve tüccar”, enflasyondan sorumlu olanlar ise zincir marketler. O zaman bu İktidar neden sorumludur” diye sordu.

-Enflasyon depo basmakla düşmez

Marketlere müfettiş gönderilerek enflasyonun düşmeyeceğine dikkat çeken Öztuna,” Enflasyonu önlemenin yolu; depoları basmak, üreticiyi suçlamak, marketlere müfettiş göndermek ya da ilave kooperatif marketler açmakla olamaz. Nitekim geçmişte denenen Tanzim satışların hiçbir faydası görülmedi.  Bunu düzeltmenin tek yolu üretime yönelik yanlış politikaları düzeltmekten ve üretimi artırmaktan geçer. Oysaki mevcut iktidar özellikle tarımsal ürünlerde, kendi çiftçisini desteklemek yerine, yurt dışından ithalat yoluyla yabancı ülke çiftçilerini desteklemektedir” ifadesini kullandı.

-Girdi maliyetleri düşürülmelidir

Öztuna devamında şunları söyledi “Öncelikle yapılması gereken, tanzim satış ya da market açmak değil, üretimde kullanılan girdi fiyatlarını düşürmektir. Çiftçimizin kullandığı gübrede son 12 ay içinde fiyat artışları yüzde 157’ye kadar ulaştı. İktidarın bu gelişmeler karşısında her hangi bir planı ya da aldığı tedbir yoktur” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yılmaz devreye girdi, takım otobüsü alındı
Sıradaki Haber Yılmaz devreye girdi, takım otobüsü alındı