Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Marmara Belediyesi özel çocukları unutmadı

Marmara Belediye Başkanlığı “Dünya Down Sendromu Günü” etkinlikleri kapsamında ilçede bulunan özel çocuklara değişik hediyeler verdi.

Marmara Belediye Başkanlığı “Dünya

Marmara Belediye Başkanlığı, “Dünya Down Sendromu Günü” etkinlikleri kapsamında ilçede bulunan özel çocukları ikamet ettikleri konutlarında ziyaret ederek onlara değişik hediyeler verdi. Dünya Down Sendromu Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, 21 Mart’ın kendilerine down sendromlu bireyler hakkında toplumsal bilinç oluşturmak açısından önemli bir fırsat sunduğunu söyledi. Birçok ülkede down sendromlu bireylerin, hala ayrımcılık ve ön yargı ile karşı karşıya kaldıklarını anımsatan Aksoy, ülkemizde de toplumun tüm kesimlerinin down sendromlu bireylerin eğitilebilir olduğu bilinciyle hareket etmesi gerektiğinin altını çizdi.

-Bir gün değil her gün hatırlanmalı
Marmara Belediyesi olarak sosyal sorumluluk projelerinde bu bilinçle hareket ettiklerini vurgulayan Aksoy, “Yerel yönetim olarak yürüttüğümüz çalışmalarla down sendromlu bireylere özen gösteriyoruz ve bu vatandaşlarımızın toplumda yer edinebilmelerine katkı sağlıyoruz. Down sendromlu çocuklarımızın hayata sıkı sıkı sarılmalarını sağlamak için hep birlikte mücadele etmeliyiz. Onların kaliteli eğitimleri, ailelerinin verdiği gayret ve özverisiyle pek çok şeyin üstesinden gelebileceklerini biliyoruz. Ancak bu özel günün toplumumuz tarafından bir güne özgü değil, her gün hatırlanması gereken bir gün olmasını temenni ediyorum” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesirspor geçen sezon Fenerbahçe U19
Sıradaki Haber Balkes İmzaları Patlattı