Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Marmara’ya girişleri yasaklandı

Marmara Adasına yabancıların girişi

Marmara Adasına yabancıların girişi yasaklandı. Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, korona virüs tedbirleri kapsamında ilçeye gelen yabancıların Marmara Adası’na alınmayarak geri gönderildiğini söyledi. İlçelerine ulaşımın sadece deniz yoluyla yapıldığının altını çizen Aksoy, “Marmara Adasına gelen yolcular liman girişinde sağlık ve güvenlik birimlerimizce kimlik ve sağlık kontrollerinden geçiyorlar. Yapılan kontrollerde ilçede ikamet etmediği tespit edilenler geri gönderilirken ateşi yüksek olanlar ise tedavi altına alınarak 14 günlük karantina süresince gözlem altında tutuluyor. Bugün çok sayıda maske ve eldiven gelecek bunları ilçemiz sakinlerine dağıtacağız” dedi.

-İzinler iptal edildi
İlçelerinde 65 yaş ve üzerinde ikamet eden kişi sayısının fazla olduğunu anımsatan Aksoy “Bu hemşerilerimizin ihtiyaçlarını oluşturduğumuz sosyal vefa ekipleri tarafından karşılıyor. Yaşlılar bizim başımız tacı. Onların her türlü ihtiyaçlarının karşılanması konusunda yerel yönetim olarak seferber olduk. Bu süreçte birçok belediye esnek çalışma kapsamında personelini ücretsiz ve ücretli izne çıkartırken Marmara Belediyesi olarak 3 adaya hizmet ettiğimizden dolayı personel izinlerimizi kaldırdık. 24 saat çalışıyoruz” ifadesini kullandı.

-Bir tek vaka yok
Karona virüse karşı yerel yönetim olarak dezenfekte çalışmalarının aralıksız olarak sürdüğünün altını çizen Aksoy, “Balıkesir’in önemli mermer ihracatının yapıldığı Saraylar Limanı ilçemiz sınırları içinde bulunmaktadır. Mermer almak için bu limana gelen yerli ve yabancı gemi personelinin belediye ekiplerince dezenfekte edilmeden koğuşlarından bile çıkmalarına izin vermiyoruz. Allah şükür aldığımız tedbirler sonrasında Marmara Adası’nda bu güne kadar korona virüs vakasına rastlanılmamıştır” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bir adet yorum var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devrilen kaya yüklü traktörün sürücüsü
Sıradaki Haber Traktör devrildi:1 ölü