Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Mavi listeyi delen Özbeyli’den çarpıcı açıklamalar

Bandırma Ticaret Odası Meclis Üyesi Özbeyli, “Turuncu grubun 9 Nisan’da yapılan oda seçimlerine aday olması hesaplaşmaya yönelik bir davranış değildir”dedi.

Bandırma Ticaret Odası Meclis

Tümay Özbeyli, gazetecilere yaptığı açıklamada, 9 Nisan 2018 tarihinde yapılan Bandırma Ticaret Odası seçimlerini gazetemize değerlendirdi. Özbeyli “Seçimler öncesinde turuncu grup olarak 18 gruptan sadece 3 grupta şüphelerimiz vardı. Ancak seçim sonuçları beklediğimiz tam tersi oldu. Seçimlere 3 gün kala eksenin mavi grubu kaydığını düşünüyorum. Seçim çalışmaları kapsamında turuncu grup olarak tüm oda üyeleriyle bizzat bire bir görüştük. Çalmadığımız kapı, sıkmadığımız el bırakmadık. Ancak bu seçim sonuçlarına yansımadı. Kısacası turuncu grup olarak hayal kırıklığı yaşadık. Sonuçta bu üyeleriminiz tercihidir. Bize düşen buna saygı duymaktır” dedi.

-Oda seçimlerine ivme kazandırdık
Turuncu grup olarak oda seçimlerine bir ivme kazandırdıklarını dile getiren Özbeyli “Bugün oda seçimlerine yoğun katılım olduysa bunda turuncu grubun etkisi büyüktür. Görünen o ki bundan sonraki oda seçimleri rengi ne olursa olsun daha hareketli geçecektir. Bu gelişmelerden mevcut yönetiminde vites yükselteceğini düşünüyorum. Turuncu grup olarak birçok grupta az farklarla seçim kaybettik. Nitekim 10 grupta Murat Gökay ve 11 grupta ben mavi listeyi delerek meclise girmeyi başardık” ifadesini kullandık.

-Çok sayıda kutlama mesaj ve telefonu aldım
Bandırma Ticaret Odası Meclis Üyeliğine seçilmesinin ardından çok sayıda kutlama mesaj ve telefonu aldığını dile getiren Özbeyli şunları söyledi “11 gruptan meclise girmemde kişisel başarımın yanında diğer adayımız Varol Memişler ve turuncu grubun ciddi katkısının olduğunu düşünüyorum. Buradan onlara çok teşekkür ediyorum. Meclis üyesi olarak bundan sonraki süreçte renkleri bir kenara bırakarak Bandırma’nın kazanımları için mevcut yönetimle uyum içerisinde çalışacağız. Grubumuzun kamuoyuna lanse ettiği projelerinin mevcut yönetim tarafından uygulamaya koyulması için gerekli mücadeleyi oda içinde vereceğim”

-Siyasi ve basın desteği almadık
İfade edildiği seçim sürecinde gerek siyasi gerekse hangi bir basın kuruluşundan destek almadıklarının altını çizen Özbeyli “Bizim turuncu grup olarak farkımız sosyal medyayı profesyonelce kullanmamızdır. Turuncu grup bununla ilgili bünyesinde bir ekip oluşturdu. Bunun sonuçlarını seçim sonrasında da görüyoruz. Bu gün ilçe genelinde turuncu grubun çalışma ve temposu konuşuluyorsa sosyal medyayı etkili bir şekilde kullanmamızın önemli etkisi vardır” dedi.

-İlgin’in kendi grubundan çıkamaması
Başkan adayı Gürkan İlgin’in kendi meslek grubundan çıkamamasına da değinen Özbeyli “Gürkan İlgin aday olmadan önce kendisinin 65 kemik oyununu olduğunu söylemişti. Biz bunu yukarı taşıyacağımızı düşünüyorduk. Yaptığımız görüşmelerde bu oyun üzerine 50 oy daha koyup 110-120 bandında oy alacağımızı düşünüyorduk. Ancak kemik oyumuzu aldık fakat üzerine bir şey koyamadık. Beyaz grubun bağımsız olarak seçimlere girmesi daha önceden planlanan bir şey olduğunu düşünmüyorum” şeklinde konuştu.

-Engellemelerle karşılaştık
Seçim çalışmaları sırasında turuncu grup olarak bazı engellemelerle karşılaştıklarının altını çizen Özbeyli “Her grubun kendisine ait projeleri var. Bizimde turuncu grup olarak projelerimiz vardı. Afişler ve seçim günü kahve arabasının oda önüne konulması seçim çalışmalarımız bir parçası idi. Bunda bazı engellemelerle karşılaştık. Bunlar hoş şeyler değil. Sonuçta buda mavi grubun stratejisi idi. Bunda da başarılı oldular” dedi.

-Belden aşağı propaganda yapmadık
Seçim çalışmalarını centilmenlik kuralları içerisinde götürdüklerini dile getiren Özbeyli şunları söyledi “Bu süreçte halk diliyle ifade edildiği gibi hiçbir adayla ilgili belden aşağı propaganda yapmadık. Kimse bunun aksini ispatlayamaz. Seçimlerin centilmenlik kuralları içerisinde yapılması için grup olarak büyük çaba sarf ettik. Turuncu grubun başkan adayı Gürkan İlgin’de seçim çalışmalarıyla ilgili her toplantıda bize bunu salık verdi. Bandırma küçük bir yer. 10 Nisan ‘da ilçede hayatın ve ticaretin devam edeceğini biliyorduk. Bununda bilincine olarak çalışmalarımızı sürdürdük”

-Adaylığımız hesaplaşma yönelik değildi
Turuncu grubun 9 Nisan’da yapılan oda seçimlerine aday olmasının hesaplaşmaya yönelik bir davranış olmadığının altını çizen Özbeyli “Turuncu grubun tüm adayları bu düşüncelerle aday olmadı. Buna kimse farklı anlam yüklememeli. 17 yıldan buyana Bandırma Ticaret Odası’nın üyesiyim. Ben bugüne kadar her seçim döneminde oy kullanmak için çağrılır, aranırdım. Mevcut yönetimler beni her seçimde oy için ararlardı. İlk defa turuncu grup beni oy için değil aday olmam için aradı. Bu beni gururlandırdı. Seçimlere turuncudan girmemde bunun etkisi büyük oldu”dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs
Sıradaki Haber AHMET AKIN SUYA YÜZDE 15 İNDİRİM YAPTI