Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Meclis toplantısı yapıldı

Bandırma Belediyesi’nin haziran ayı

Bandırma Belediyesi’nin haziran ayı olağan meclis toplantısı Tolga Tosun başkanlığında yapıldı. Toplantıya mazeretlerinden dolayı Meclis Üyeleri Zeynep Özdemir ve Ozan Onur katılmadı. Meclis, mülkiyeti belediyeye ait Simavlı Mahallesi’ndeki 92, Ergili Mahallesi’ndeki 312, Yeni Sığırcı Mahallesi’ndeki 3 bin 200, Çarık Mahallesi’ndeki 770, Kayacık Mahallesi’ndeki 356 metrekarelik taşınmazların satışı konusunda encümene yetki verdi.Meclis, daha önce 5 bin TL olarak belirlenen pazaryeri devir teslim ücretlerini kaldırılırken yerine pazaryeri tahsis ücreti alınmasına karar verdi. Buna göre pazarcılardan alınacak tahsis ücreti 3 bin TL olarak belirlendi.

Meclis, mayıs ayı toplantısında Halk Bankası’ndan 60 ay vadeli 12 milyon TL kredi kullanılmasıyla ilgili belediye başkanına verdiği yetkiyi yurt içinde faaliyet gösteren tüm bankalardan alınması olarak değiştirdi. Bunda Halk Bankası’nın içinde bulunduğu mali durum ve yönetimsel değişiklerin etkili olduğu dile getiriliyor.
Meclis, gelen talepler doğrultusunda Edincik ve Aksakal’da belediyeye ait kepçe ve kamyonların tarife komisyonu tarafından belirlenecek bir bedel ile kiralanmasına, ayrıca belediyeye ait şantiyelerde üretilen kamelya, ormancı masası ve bankların vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda bedeli karşılığında satılmasına karar verdi. İYİ Parti’nin meclis bünyesinde Eğitim, Sanat, Gençlik ve Spor Komisyonu, Deprem ve Doğal Afet Komisyonu, Çevre ve Sağlık Komisyonunu kurulmasına yönelik talebi oy birliğiyle kabul edildi. Meclis, 4 Temmuz 2019 saat:19.00’da toplanacak

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönen İlçesindeki görevi sona eren
Sıradaki Haber DR. ARSLAN YURT VE AİLESİNE VEDA YEMEĞİ DÜZENLENDİ