Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Mermer temin protokolü imzalandı

Balıkesir Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı ile Marmara Belediyesi arasında şehit mezarlarında kullanılacak mermer temin protokolü imzalandı

Balıkesir Valiliği Yatırım İzleme

Balıkesir Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı ile Marmara Belediyesi arasında şehit mezarlarında kullanılacak mermer temin protokolü imzalandı. Valilik makamında düzenlenen mermer temin protokolü Vali Ersin Yazıcı, Vali Yardımcısı ve Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanı İsmail Demirhan ve Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy arasında imzalandı. Protokol kapsamında Balıkesir’in merkezinde ve ilçelerinde bulunan şehit mezarlarında kullanılacak mermerlerin temini Marmara Adalar Belediyesi tarafından karşılanacak.

İmza töreninde konuşan Vali Ersin Yazıcı, terörle mücadele eden bütün güvenlik güçlerine muvaffakiyet dileyerek, ülkenin selameti, milletin geleceğinin daim olması temennisinde bulundu. Kutsal vatan topraklarını canları pahasına müdafaa ederek şehitlik mertebesine ve onuruna erişen aziz şehitleri minnet ve şükranla hatırlayacaklarını belirten Yazıcı, “Şehitlerimize karşı düşen görevlerimiz var bu görevleri en iyi şekilde yerine getirmekle mükellefiz. Ülkemizin bölünmez bütünlüğü adına şehitlerimizin ve gazilerimizin vermiş oldukları mücadele her zaman akıllarımızda yer alacak. Onlar bizim bu topraklarda özgürce yaşayabilmemiz için al bayrağın şerefle dalgalanması için canlarını verdiler. Biz de onların aziz hatıralarına saygıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Biliyoruz ki, onlar için ne yapsak az. Onları hiçbir zaman unutmayacak, unutturmayacağız. Aziz Şehitlerimizi her zaman saygı ve sevgiyle hatırlayacağız. Bu konuda var olan hassasiyetimiz her yıl devam edecek. Bu vesileyle bu milletin huzur ve güven içerisinde, bu devletin ilelebet ve bu toprakların da sonsuza kadar vatan olarak kalması için canlarını vererek şehit olma payesine ulaşan şehitlerimizin ruhları şad olsun diyor, gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.” dedi.

TERÖR, AFRİN’DE VE YUVALANDIĞI TÜM YERLERDE EN KUVVETLİ ŞEKİLDE CEVABINI ALACAKTIR
Türkiye Cumhuriyeti’nin kendisine yönelik her türlü tehdidi bertaraf etmeye kararlı ve muktedir olduğunu vurgulayan Yazıcı, “Bizlere düşen görev ise bu vatan için canını veren Şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkıp teröre karşı tek yumruk, dimdik ayakta durmaktır. Huzur ve güvenliğin sağlanması için, gecesini gündüzüne katarak etkin bir mücadele gösteren güvenlik güçlerimiz, ülkemizi bölmeye çalışanlara hak ettikleri dersi her zaman vermiştir ve bundan sonra da verecektir. Milletimizin sarsılmaz vatan sevgisi, güvenlik güçlerimizin sahip olduğu yüksek ruh ve şuur, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlik ve bütünlüğümüze yönelen tehditleri bertaraf edecektir Devletimizin terör belasıyla olan kararlı mücadelesi aralıksız sürecek, hiçbir şehidimizin mübarek kanı yerde kalmayacaktır. Yıkıcı ve bölücü mihraklar yaptıkları saldırılarla Türkiye Cumhuriyeti ve şanlı bayrağımız üzerindeki kirli emellerine asla ulaşamayacaklardır. Bu topraklarda ne yiğit biter, ne şehadeti göze alan kahraman. Terör; Afrin’de ve yuvalandığı tüm yerlerde en kuvvetli şekilde cevabını alacaktır. Allah ordumuzu muzaffer etsin, askerlerimizin yardımcısı olsun. Bu anlamlı destek için Marmara Adalar Belediye Başkanımıza şahsım ve Balıkesir halkı adına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

31 Mart yerel seçimlerinde Balıkesir
Sıradaki Haber 5 SENEDE 50 SENELİK HİZMET