Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Meslek Liselerine ilgi arttı

Bandırma’da meslek liselerine olan

Bandırma’da meslek liselerine olan ilginin arttığı öğrenildi. Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde dezenfektan ve maskede üretim üssü haline gelen meslek liselerinin, bu yıl en çok tercih edilen liseler haline gelmesinin memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Meslek okullarının tercih edilme oranlarının bu yıl arttığına dikkat çeken Mutlu, yeni nesil icatların da merkezi olan meslek okullarının ülkenin geleceğinde, istihdamın artırılmasında ve işsizliğin önlenmesinde çok önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çekti.

Kamuoyunda “akademik başarısı düşük öğrencilerin tercih ettiği okullar” olarak algılanan meslek liselerinin, Kovid-19 salgını sürecinde üstlendikleri rolle toplumun en büyük ihtiyacını karşıladığına dikkati çeken Mutlu “Bu dönemde meslek liselerinin en çok tercih edilen liseler haline gelmesinde bu kurumların Kovid-19 salgını sürecinde dezenfektan,maske ve solunum cihazında üretim üssü haline gelmesinin önemli etkisi bulunmaktadır”dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Edremit Belediyesi’nde Emlak ve İstimlaktan
Sıradaki Haber Her gün yeni bir bombası patlıyor