Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

MHP’de Bozkurt güven tazeledi

MHP’de Bozkurt güven tazeledi

Milliyetçi Hareket Partisi Bandırma İlçe Başkanlığı’nın 13.Olağan Genel Kurulu Barış Manco Kültür Merkezi’nde yapıldı. Tek liste halinde girilen seçimleri Bekir Bozkurt ve ekibi kazandı.Yönetim Kurulu, Saim Karadağ, Orhan Aydın, Özhan Batur, Tuncay Ünlüer, Volkan Çalt, İhsan Köse, Nazmi Bulut, Cemal Aslan, Şakir Çınar, Faruk Ceylan, Ertuğrul Türkmen, İsmail Hakkı Bildik, Mukaddes Doğru, Zekeriya Ülkar,Ayhan Kukudaş, Necami Önler, Nihat Çakır ve Yakup Şenol Karasu’dan oluştu.   

-Hedef yerelde ve genelde iktidar olmak

Genel Kurulda konuşan MHP Bandırma İlçe Başkanı Bekir Bozkurt “Bizim yereldeki siyasetimizin amacı ve gayesi Bandırmada iktidar olma hedefidir.O hedefe ulaşmak için,durmayacağız,yıkılmayacağız yıkılmayacak şekilde çalışacak ve inşallah hep birlikte başaracağız.Bandırma surlarına ve belediye binasına şanlı üç hilalli bayrağımızı asacağız.Bu bayrağın lekelenmesine müsade etmeden bizden sonra gelecek olanlara layıkıyla teslim edeceğiz.Milliyetçi hareket olarak Bandırmada çalınmamış kapı,sıkılmadık el,bırakmayacak insan odaklı siyasetten,hoşgörüden,demokrasiden insanı yaşat ki devlet yaşasın prensibinden feyz alarak, gönüllere ülkücü dünya görüşünü hakim kılacağız”dedi.

-Milli sorumluluk çizgisinde politika yapıyoruz

Partilerinin 51 yıllık siyasi hayatında milli sorumluluk ve milli siyaset çizgisinde politika yaptığının altını çizen Bozkurt “Milliyetçi Hareket Partisi, 7 Ağustos 2016 tarihinde Yenikapı ruhuyla Cumhur İttifakının verdiği destek ile tarafına belli etmiş 2023-2059 ve 2071 hedeflerini göstererek geleceğin büyük ve güçlü Türkiyesinin temellerine atmıştır. Türk milletinin yegane kalesi,ışığı ve tek direniş noktası olan Ülkücü irade dünde,bugünde,yarında dimdik ayakta ve görev başındadır.Bu kaleyi almaya bu ışığı söndürmeye,bu direnç noktasını kırmaya Allahın izni ile yerli iş birlikçi ağa babalarının bile gücü yetmeyecektir” ifadesini kullandı.

-Siyasetimizin istikameti bellidir

Bozkurt “Türk milletinin ve vatanın İstiklal ve İstiklali tehlikeye düştüğü zaman yüce Türk Milleti damarlarında dolaşan asil kanın gereğini Çanakkale’de, Anafartalar da,Büyük Taarruz da,hain darbe girişiminde nasıl yaptıysa bu günde yarında aynı duygu ve düşüncelerle vatanın ve milletin tarafı olarak küçük siyasi hesaplarla değil,emperyalistlerin ağzıyla konuşan şer odakları gibi değil ,işbirlikçi düzenbazlar gibi değil vatanın ve milletin bekasını her daim gözeten ve kollayan Ülkücü Milliyetçiler olarak tarihimizin, mirasına, coğrafyamızın kaderine sahip çıkacak güç ve kuvvetteyiz. Bizim siyasetimizin istikameti bellidir.O istikamet gönül coğrafyamızda var olma siyasetidir. Turkiye’de,Irak’ta,Libya’da,Doğu Akdeniz’de var olma siyasetidir.Azerbaycan’a sahip çıkan milli devlet güçlü iktidar siyasetidir. Oğuzhan!dan Alparslan’a,Fatih’den Yavuz’a Abdulhamid’e ve oradan cumhuriyetimizin kurucusu gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, Başbuğ Alparslan Türkeş’e intikal eden “Misak-ı Milli içinde vatan bir bütündür,bölünemez” diyen,rehber Kuran,hedef turan diyen Ali Bülent Orkanların, Veli Can Oduncuların, Ruhi Kılıçkıranların ve Mustafalar ölür ‘Allah davası bakidir’ diyen Mustafa Pehlivanoğulları’nın ve mirasını devraldığım 5 bin ülkü şehidimizin siyasetidir. Bu siyaset Başbuğ Alparslan Türkeş’in izinde liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin  emrinde ve milliyetçi ülkücü iradenin tek sığınağı olan Milliyetçi Hareket Partisinin hizmetinde olmaktır”ifadesini kullandı.

-Genel kurula partililerin ilgisi fazlaydı  

Genel Başkan Dr. Devlet  Bahçeli’nin mesajının okunduğu genel kurula, MYK Üyeleri Kadir Çitil, Fatma Savran, MHP Balıkesir İl Başkanı Ekrem Gökay, AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan, Bandırma Belediye Meclis Üyeleri Harun Algül, Erol Çakır, Ender Acar, Ülkü Ocakları İl Başkanı Kazım Çalışkan, Bandırma Ülkü Ocakları Başkanı Uğur Özkurtbay, Bandırma Elektrikçiler Odası Başkanı Eyüp İl, Türkiye Muhtarlar Derneği Bandırma Şube Başkanı Hüseyin Kocabıyık ve çok sayıda partili katıldı. Programlarından dolayı genel kurula katılamayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz çelenk gönderirken, Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun kutlama mesajı gönderdi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bandırmaspor 3 puanı tek golle aldı
Sıradaki Haber Bandırmaspor 3 puanı tek golle aldı