Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

MHP’li Bozkurt’tan CHP’li Panç’a salvo

MHP’li Bozkurt’tan CHP’li Panç’a salvo

Yaptığı basın açıklamasıyla Devlet Bahçeli’yi hedef olan CHP Bandırma İlçe Başkanı Dr. Selim Panç’a MHP Bandırma İlçe Başkanı Bekir Bozkurt’tan salvo.

-Haddini aşan bir konuya girmiştir

Bozkurt yaptığı basın açıklamasında “ Bandırma’mızın sorunlarına ve çözüm yollarına ilişkin eleştirilerimize bir cevap almak yerine CHP İlçe Başkanı; sayın genel başkanımızın Bandırma’da yaptığı bir konuşma üzerinden Cumhuriyet İttifakına yaptığımız desteğe gönderme yaparak hakkı ve haddi olmayan bir konuya girmiştir” dedi.

-Bozkurt’tan Panç’a kaset göndermesi

Açıklamasında Panç’a kaset göndermesi yapan Bozkurt “CHP İlçe Başkanı Panç, kasetle gelenleri görmezden gelerek  açıklamasıyla genel siyaset yapmaya çalışmıştır. Biz Bandırma’nın sorunlarını gündeme getirip çözüm odaklı siyaset yaparken CHP’nin ilçe başkanı bu sorunlara hiç değinmiyor, çözüm önerisi getiremiyor, gündemle alakası olmayan imla hatalarından, 8 sene önce yapılan konuşmalardan, medet umarak sorunları görmezden, bilmezden  geliyor. Milliyetçilik dersi verdiğimizi söyleyerek kendisinin de milliyetçi olduğunu ima ediyor, biz buna kendisi adına seviniriz; ama hiç bir milliyetçi, gayri  milli siyaset yapanlarla kol kola olamaz. Rahmetli başbuğumuzun ifadesiyle “CHP Atatürk’ün kurduğu CHP olsaydı ben MHP’yi kurmazdım” demiştir. Kurucu değerlerinden ve milletin değerleriyle ters düşen siyasetinden dolayı hiç bir zaman iktidar yüzü göremeyen CHP ilçe başkanının milli çizgiye gelme çabası da kendi adına umut vericidir” ifadesini kullandı.

-Panç’a HDP ve PKK üzerinden yüklendi

Panç’ın MHP’nin AK Parti’ye şirin gözükme çabası içerisinde olduğuna yönelik açıklamalarına da değinen Bozkurt “Bizi AK Parti’ye şirin gözükmeye çalışmakla güya eleştiriyor;15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra milli siyaset çizgisinde desteklediğimiz ve protokolle kayıt altına aldığımız Cumhur İttifakına olan desteğimiz 2023  ve 2071 hedefleri ile devam ediyor; ancak kendileri PKK’nın siyasi uzantısı olan  HDP ve PKK’ya şirin gözükmekten daha da ötesi aynı ittifakta birlikte siyaset yapmaktan, vatan ve millet düşmanlarıyla kol kola olmaktan çekinmiyor. Onlara hiç bir eleştiri getirmiyor, getiremiyor. Bizimle aynı ittifakta olmadığına sevinen sayın başkanın kimlerle aynı ittifakta olduğunu ve buna sevindiğini söyleme gafletini de kamuoyunun takdirlerine bırakıyorum” şeklinde konuştu.

İlçe teşkilatı olarak Bandırma’nın sorunlarını ve çözüm yollarını dile getirerek yerli ve milli siyasetlerini demokratik platformda seslendirmeye devam edeceklerinin altını çizen Bozkurt “CHP ilçe başkanına da tavsiyemiz genel siyasetle yerel siyaseti karıştırmayıp ortaya koyduğumuz Bandırma’nın sorunlarına odaklanmasını ve çözüm üretmesini en azından bunu denemesini  bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Belediyeden soğuk havada sıcak çorba ikramı
Sıradaki Haber Belediyeden soğuk havada sıcak çorba ikramı