Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Milli Eğitim “Mutlu “oldu

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil’in Ankara Pursaklar İlçe Müdürlüğüne atanmasının ardından Bandırma İlçe Müdürlüğüne Bakanlık görevlendirmesiyle şube Müdürü Mutlu Aslan atandı.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa

5 yıldanbu yana ilçe şube müdürü olarak görev yaptığını anımsatan Mutlu Aslan, “Milli eğitimin tüm birimlerinde bu süre içerisinde görev yaptım. Ağırlıklı olarak insan kaynakları ve inşaat emlak birimlerinin yöneticiliğini üstlendim. Bu süre zarfından 4 ilçe milli eğitim müdürüyle çalışma olanağı buldum. Hepsinden ayrı ayrı şeyler öğrendim ve bunu tecrübelerime kattım” dedi.

-2019’da ikili öğretim kalmayacak
Göeev süreleri boyunca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün daha önceden planlanan faaliyetleri ve projelerini uygulamaya koyacaklarını açıklayan Aslan “ Bakanlığımızında hedefleri arasında bulunan 2019 yılı sonuna kadar ilçedeki tüm okullarda tam gün eğitim veren kurumlar haline dönüştüreceğiz” ifadesini kullandı. Bandırma’nın en temel sorununun okullaşma sorunu olduğunun altını çizen Aslan “Okullaşma sorununu gidermeye yönelik planlama ve çalışmalar yaptık. Bu güne kadar Bakanlığımızın verdiği destekle hedeflediğimiz yatırım planlarının neredeyse tamamını hayata geçirdik” şeklinde konuştu.

-Bandırma eğitimde cazibe merkezi
Bandırma’nın eğitim ev öğretim açısından bir cazibe merkezi olduğunu vurgulayan Aslan şunları söyledi “Özellikle halkımızın motivasyonu son derece yüksektir. Eğitim camiası olarak bizler için bu durum sevindiricidir. Bize düşen bu motivasyonu en yüksek düzeyde tutup ailelerimizle iş birliği içerisinde öğrencilerin yüksek olan akademik seviyesini daha da yükseklere taşımaktır. Bunun yanı sıra öğrencilerin eğitim gördüğü okulların fiziki ortamlarını daha ferah ve modern mekanlara çevirmek eğitim sürecine önemli katkı sağlayacaktır. Okullarımızı sadece eğitim ve öğretim verilen alanlar olarak değil ayrıca öğrencilerimizin nefes alabilecekleri mekânlara dönüştürmekte bu süreçteki en büyük hedeflerimiz arasındadır”

-Gayret bizden tefik Allah’tandır
Bütün mesai arkadaşlarıyla bir takım halinde çalışacaklarını dile getiren Aslan “Bu konuda çeşitli paydaşlarla iş birliği halinde halkımıza en iyi hizmeti sunmaya gayret göstereceğiz. Gayret bizden tefik Allah’tandır” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

31 Mart yerel seçimlerinde Balıkesir
Sıradaki Haber 5 SENEDE 50 SENELİK HİZMET