Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Mırız: Ticaret Odası Sarı ailesinin çiftliği mi?

Yaşar Ceyhun Mırız “Erdek Ticaret Odası çarkının nereye döndüğü belli olmayan bir odadır. Ne hesap soran var. Nede hesap sorulmasına izin veren var”dedi.

 Yaşar Ceyhun Mırız

4 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan seçimlerde Erdek Ticaret Odası Başkanlığına adaylığını açıklayan Yaşar Ceyhun Mırız, seçim çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Hedeflerinin Erdek Ticaret Odası’nın hizmet anlayışını değiştirmek olduğunu açıklayan Mırız “Odayı sadece üye ihtiyaçlarını karşılayan bir kurum değil mermer sektörünün sorunlarına çözümler üreten bir oda haline getireceğiz. Biz üyelere tepeden bakan ve onların kararlarını hiçe sayan onları gelişmelerden habersiz bırakan ve karar mekanizmalarının dışında bırakan bir anlayıştan olmayacağız” dedi.

-Benden bize geçemeyenlerin şikâyet hakkı yoktur
Erdek Ticaret Odası’nda kararların tek başına alındığını öne süren Mırız, “Tek başına karar alan bir başkan varsa neden meclis üyeleri eden meslek komitesi üyeleri seçimleri yapılıyor? Bunu anlamış değiliz. Erdek Ticaret Odası’nda yönetim kurulu kararları tek başına alınıyor daha sonrada yönetim kurulu üyelerine imzalatılıyor. Seçildiğimizde Erdek Ticaret Odası’nı plansız çalışan bir oda olmaktan çıkartacağız. Ben değil biz olacağız. Kararları birlikte alıp web sayfamızdan yayınlayacağız. Benden bize geçemeyenlerin şikâyet hakkı yoktur” ifadesini kullandı.

-Çarkın nereye döndüğü belli değil
Göreve geldiklerinde mali tabloları şeffaf bir şekilde yayınlayacaklarının altını çizen Mırız “Erdek Ticaret Odası çarkının nereye döndüğü belli olmayan bir odadır. Ne hesap soran var. Nede hesap sorulmasına izin veren var. Erdek Ticaret Odası belediyenin arka bahçesi mi? Yoksa Sarı ailesinin çiftliği mi? Erdek Ticaret Odası yardımlarını belediyeye yapar. Belediyede Ticaret Odası yazılı poşetleri değiştirip üzerine Erdek Belediyesi yazan poşetlere koyup siyasi yandaşlara yapar. Bu yapılan yardımlar hangi işletmelerden alınmış, ne alınmış ne kadar fatura kesilmiş çıksınlar bunu açıklasınlar” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, sahillerde gerçekleştirdiği;
Sıradaki Haber Plaj sayısı 49’a yükseldi