" /> Mırız “Ya halkın yada belediyenin gazetecisi ol” – Marmara Olay

 • DOLAR
  %0,37
 • EURO
  %0,96
 • ALTIN
  %0,31
 • BIST
  %3,45
Mırız “Ya halkın yada belediyenin gazetecisi ol”

Mırız “Ya halkın yada belediyenin gazetecisi ol”

Erdek Belediye Meclis Üyesi Ceyhun Mırız, bundan 5 gün önce katıldığı basın toplantısını haber yapmayan gazeteci Önder Balıkçı ’ya yüklendi. Mırız “Önder Balıkçı kendisini davet ettiğimiz basın toplantısına katılıyor ancak bunları yayınlayamıyor. Bu nasıl gazetecilik? Tarafsız gazetecilik nerede. Ya halkın gazetecisi ol ya da belediyenin gazetecisi ol. Bu ikisi arasında bir tercih yap” diye tepki gösterdi.

“Bu nasıl gazeteciliktir?”
Bundan 5 gün önce bir basın toplantısı düzenlediğini anımsatan Mırız, “Bu toplantıya gazeteci sıfatıyla kendisini de davet ettik. Kendisi katıldığı bu basın toplantısında 45 dakikalık açıklamalarımı yayınlayamadı. Oysa kendisi Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’nın bizzat ismimi de vererek yaptığı açıklamalarını yayınlıyorsun. Buradan kendisine sormak istiyorum. Bu nasıl gazeteciliktir? Nerede basın etiği” dedi.
“Basın toplantısının mal varlığıyla ilgisi nedir?”
Köşe yazısında kendisini para gücüyle iş yaptırmakla suçlayan Önder Balıkçı ‘ya cevap veren Mırız “Katıldığın basın toplantısını yayınlayamıyorsun üstüne üstelik birde ne alaka ise benim maddi durumumu eleştiriyorsun. Parayla iş yaptırdığımdan bahsediyorsun. Buradan sormak istiyorum bu kanıya nereden vardın.? Çık bunu açıkla. Basın toplantısının Ceyhun Mırız’ın mal varlığıyla ilgisi nedir? Ben maddi gücümü hayır ve hasenat işlerinde kullanıyorum” ifadesini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?